“6284 sayılı kanun kırmızı çizgimizdir” diyen AK Partili Özlem Zengin isyan etti: Tehdit telefonları alıyorum
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • “6284 sayılı kanun kırmızı çizgimizdir” diyen AK Partili Özlem Zengin isyan etti: Tehdit telefonları alıyorum

“6284 sayılı kanun kırmızı çizgimizdir” diyen AK Partili Özlem Zengin isyan etti: Tehdit telefonları alıyorum

ABONE OL
18/03/2023 15:20
“6284 sayılı kanun kırmızı çizgimizdir” diyen AK Partili Özlem Zengin isyan etti: Tehdit telefonları alıyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi‘nin Cumhur İttifakı’na katılmak için, “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun”un kaldırılmasını talep ettiği öne sürülmüştü. Bu söylentiler kısa müddette gündem olmuş ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım “Bu mevzuları hiç konuşmadık” demişti.

“YÜZLERCE TEHDİT TELEFONU ALIYORUM”

Konunun gündem olmasının akabinde AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı de “6284 bizim kırmızı çizgimizdir” diyerek tartışmalara farklı bir boyut kazandırdı. Bu çıkışı sonrası tüm dikkatleri üzerine çeken Varlıklı, A Haber’e yaptığı açıklamada “Artık bu husus hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Maksat haline geliyorum. Sayın Bakanımız açıklama yapıyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları var fakat ben bu bahiste ne vakit bir şey söylesem normali çok aşan bir maksat olma hali ortaya çıkıyor. Yalnızca Twitter’dan değil, çok sistemli ve planlı bir hücuma dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit bildirileri alıyorum. Bunun ne kadar önemli bir husus olduğunu bilmiyorum kamuoyu fark ediyor mu… 6284 olağan ki tartışılabilir, İstanbul Kontratı çok tartışıldı. Benim itirazım yoluna, yoluna ancak bundan kamuoyu yeteri kadar rahatsızlık duymuyor. Doğrusu bu hücumlar Türkiye’de bayanları çok rahatsız ediyor.” dedi.

“ERKEK ARKADAŞLARIMIZ KONUŞTUĞUNDA HİÇ SORUN OLMUYOR”

Açıklamasının devamında erkeklerin konuşmalarının bu kadar sorun haline getirilmediğini lisana getiren Varlıklı, “Bu bahse kimse girmek istemiyor zira amaç oluyorsunuz. İşte ben. Ben AK Parti Küme Başkanvekiliyim. Ben kendi fikirlerimi anlatmıyorum, kümemiz ismine konuşuyorum lakin kümemiz ismine konuşan bir erkek arkadaşımız olduğunda hiç sorun olmuyor.” sözlerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.