6’lı masadaki kriz nasıl aşıldı? Davutoğlu’ndan Türkiye’nin konuştuğu 3 günle ilgili ilginç yorum: Kriz faydalı oldu
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • 6’lı masadaki kriz nasıl aşıldı? Davutoğlu’ndan Türkiye’nin konuştuğu 3 günle ilgili ilginç yorum: Kriz faydalı oldu

6’lı masadaki kriz nasıl aşıldı? Davutoğlu’ndan Türkiye’nin konuştuğu 3 günle ilgili ilginç yorum: Kriz faydalı oldu

ABONE OL
08/03/2023 13:48
6’lı masadaki kriz nasıl aşıldı? Davutoğlu’ndan Türkiye’nin konuştuğu 3 günle ilgili ilginç yorum: Kriz faydalı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz cuma günü UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener kameralar karşısına geçerek 6’lı Masa önderleri ile anlaşamadıklarını açıkladı. Akşener, başkanların cumhurbaşkanı adayı olarak CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nda ortak karar aldığını lakin bunu kabul edemeyeceklerini açıkladı.

KRİZ 3 GÜN SONRA AŞILDI

Türkiye gündemi bir anda sarsılırken muhalefet partileri ortasında görüşme trafiği başladı. 3. günün sonunda pazartesi günü Akşener, masadaki öteki başkanlarla uzlaştı ve 6’lı Masa toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının akabinde kameralar karşısına geçen önderler, cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini açıkladı.

“BAZEN KRİZLER YARARLI OLUR”

Bu gelişmelerin akabinde bugün canlı yayına katılan Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin merak ettiği sürece ait konuştu. Davutoğlu, “Evet kriz çıktı, siyasette bazen krizler yararlı olur. Bu kriz de yararlı oldu. Hiç kriz çıkmıyorsa bir aktör dominant demektir. Çözülüyorsa o kriz, öldürmeyen darbe güçlendirir. Sayın Akşener’in toplantıya gelmesi o nedenle değerliydi. Katılması dahi iklimi değiştirdi.” dedi.

“AKŞENER BENİM DÜNÜRÜM SAYILIR”

Davutoğlu, Akşener için şu kelamları söyledi: “Bu 6’lı masanın oluşumu çok önceye sarfiyat. Evvel Sayın Akşener, kıymetli bir çaba verdi. Türkiye’de tahminen en katı disipline sahip olan MHP içinde sert bir uğraş verdi. O tel örgülere tutunduğu halini hepimiz hatırlarız. ÂLÂ Parti’yi kurarak bir muvaffakiyet öyküsü oluşturdu. Bu fedakarlıkları artık taçlandırmak lazım. Sayın Akşener’in dün akşam yaptığı açıklamalar bence bu sürecin en kıymetli şeylerinden biriydi. Gece aradım tebrik ettim kendisini, o da teşekkür etti. Aile olarak evvelden beri bir yakınlığımız var. O alçakça bir iftiraya maruz kaldığında yanında dururum. Onun gelini benim akrabamdır o nedenle dünür de sayılırız. Her şeyden evvel dostuz. Sayın Akşener açık oynar, net konuşur. Sayın Akşener de toplumdaki genel durumdan keder duydu, bunu hissediyordum.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.