ADAC Lastik Testi’nin şampiyonu Goodyear Efficientgrip Performance 2!
  • Haber Yeli
  • Otomobil
  • ADAC Lastik Testi’nin şampiyonu Goodyear Efficientgrip Performance 2!

ADAC Lastik Testi’nin şampiyonu Goodyear Efficientgrip Performance 2!

ABONE OL
17/03/2023 16:00
ADAC Lastik Testi’nin şampiyonu Goodyear Efficientgrip Performance 2!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Goodyear EfficientGrip Performance 2, ADAC tarafından gerçekleştirilen 50. yıl özel yaz lastiği testini birinci sırada tamamladı.

EfficientGrip Performance 2’yi kıymetlendiren test uzmanları, son derece istikrarlı olarak tanımlandıkları bu lastiklerin her şartta istikrarlı ve itimat veren bir performans sergilediğini söz etti. Birebir vakitte aşınma testlerinde en yüksek puanı kazanan bu lastikler, verimlilik konusunda da en uygun performansı gösteren lastikler ortasında yer aldı.

Diğer taraftan, test kapsamına yeni bir kriter olarak çevresel bilanço puanı da eklendi. Testin sürüş güvenliği kategorisinde yer alan bu kriter, toplam puanın yüzde 30’unu oluşturuyor.

Goodyear EfficientGrip Performance 2, daha fazla sürüş uzaklığı sağlarken, Avrupa Lastik Etiketi kriterlerinden Islak Tabanda Yol Tutuş kategorisinde A derecesi dahil olmak üzere yüksek bir performans düzeyi sunuyor. Bir evvelki kuşağına kıyasla şirket datalarına nazaran yüzde 50 daha fazla sürüş uzaklığı sunan lastik, bu kategoride teste katılan en yakın rakibinden yüzde 20 daha âlâ performans sergiliyor. Bu da en yakın rakibe nazaran toplamda 11 bin kilometrelik ek uzaklık manasına geliyor.

Goodyear Avrupa Tüketici Eserleri Pazarlama Yöneticisi Sonia Leneveu, bu hususta şunları söyledi; “EfficientGrip Performance 2’nin ADAC tarafından düzenlenen 50. yıl – 50 lastik testinden en güzel puanı alması bizim için gurur verici. Lastik kesimindeki en kapsamlı testlerden biri olan bu çalışmada elde ettiğimiz birincilik, tüm Goodyear çalışanlarının dalda öncü bir eser geliştirmek için gösterdiği ağır gayretin ispatı niteliğinde.”

Test sırasında 205/55 R16 boyutundaki lastikler Volkswagen Golf 8’de yer aldı.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.