Adayın açıklandığı anlara damga vuran görüntü! Akşener’in yüz ifadesine dikkat
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Adayın açıklandığı anlara damga vuran görüntü! Akşener’in yüz ifadesine dikkat

Adayın açıklandığı anlara damga vuran görüntü! Akşener’in yüz ifadesine dikkat

ABONE OL
07/03/2023 01:00
Adayın açıklandığı anlara damga vuran görüntü! Akşener’in yüz ifadesine dikkat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP, ÂLÂ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu 6’lı Masa, cumhurbaşkanı adaylarını sonunda açıkladı. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde 4.5 saat süren son toplantının akabinde kalabalık bir kümeye seslenmek üzere 6 önderle birlikte kameralar karşısına geçen Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

AKŞENER’İN YÜZ TABİRİ DİKKAT ÇEKTİ

Bir evvelki toplantıda Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkıp 6’lı Masa‘yı terk eden, “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı yardımcısı olsun” teklifiyle geri gelen Akşener’in, cumhurbaşkanı adayının açıklandığı anlardaki hız tabiri dikkatlerden kaçmadı. Akşener’in ve hızının asık olduğu görüldü.

NE OLMUŞTU?

Bir evvelki toplantıda resti çeken Meral Akşener, parti kurmaylarıyla yaptığı görüşmenin akabinde kameralar karşısına geçerek zehir zemberek açıklamalarda bulunmuştu. Anketlerde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isminin ön plana çıktığını fakat bunun 6’lı Masa‘da reddedildiğini söyleyen Akşener, “Üzülerek söylüyorum ki geldiğimiz noktada dün prestijiyle 6’lı Masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Milletimizin ortak uygunluğu için âlâ niyetli oturduğumuz bu masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği bir ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, alternatiflerin kara listeye alınarak tek adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönmüştür.” demişti.

İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A ÇAĞRI

Yavaş ve İmamoğlu’na seslenen Akşener, “Tüm engellemelere karşın çok çalıştınız. Vazifenizi en güzel formda yaptınız. Milletimizi enkaz altında bile yalnız bırakmadınız. Çok kritik bir kırılmanın eşiğinde milletimiz sizi misyona çağırıyor. Bu görev dayatmayı değil, dayatmacılığı yıkma görevidir. Hiç kuşkumuz yok ki bu görev reddedilmez bir görevdir. Bu davetin sahibi millettir. Bu saatten sonra bizlere düşen seçim yapmaktır.” tabirlerini kullanmıştı.

AKŞENER BEKLEDİĞİ CEVABI ALAMADI

Akşener ise, İmamoğlu ve Yavaş’tan beklediği karşılığı alamamıştı. Bir toplantı gerçekleştiren iki büyükşehir belediye lideri, Kemal Kılıçdaroğlu’na takviyelerini açıkça ilan etmişti.

SON ANDA MASAYA GERİ DÖNDÜ

6’lı Masa’nın son toplantısından evvel İmamoğlu ve Yavaş, Meral Akşener’le görüşmüştü. Akşener daha sonra Kılıçdaroğlu’yla görüşerek, İmamoğlu ve Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcılığını teklifini iletmiş, akabinde toplantıya katılmıştı.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.