Akşener, 5’li Masa toplantısına katılacak mı? İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yanıtladı
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Akşener, 5’li Masa toplantısına katılacak mı? İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yanıtladı

Akşener, 5’li Masa toplantısına katılacak mı? İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yanıtladı

ABONE OL
06/03/2023 17:24
Akşener, 5’li Masa toplantısına katılacak mı? İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu yanıtladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp masaya sert suçlamalarda bulunmasının akabinde Ankara’daki hareketlilik sürüyor.

İYİ PARTİ SÖZCÜSÜ: AKŞENER’İN TOPLANTIYA KATILMASINI BEKLİYORUZ

Akşener’in aday olarak gösterdiği İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş, ÂLÂ Parti Genel Merkezi’ne sürpriz bir ziyarette bulundu. Akşener’i ikna için gerçekleştirilen ziyaret 20 dakika sürerken, görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan UYGUN Parti Sözcüsü Kürşad Şiddetli, “Akşener’in toplantıya katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz” dedi.

“MÜZAKERE SÜRECİ YÜRÜTÜLDÜ VE BU NOKTAYA GELİNDİ”

Zorlu açıklamasında şu sözleri kullandı; “2 Mart’taki toplantının akabinde Sayın Genel Liderimiz, daha evvel mutabık kaldığımız uzlaşma, istişare ve halkın tercihi hususlarındaki ilkesel çerçeveyle bir müzakere sürecini yürütmüş ve bu noktaya gelinmiştir. Artık milletin sesi, milletin iradesi olma sorumluluğunu en başından bu yana duyan ve hareket eden Genel Liderimiz, milletimizin yeniden sesi doğrultusunda, milletimizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz yeni bir kuşatıcı, kapsayıcı, milletimizi bu heyecana yine sevk edilecek yeni bir öneriyi, millet ittifakına teklifini oluşturmuştur.

“MÜZAKERE SÜRECİ BU BİÇİMİYLE DEVAM EDECEKTİR”

Belediye Liderlerimiz Genel Liderlerimizi ziyaret etti. Bu ziyaretleri sırasında her iki belediye liderimize seçilecek 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın yetkili, icracı iki cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları konusunda kendilerine tekliflerini iletmiştir. Bu tekliflerini önümüzdeki dakikalar içerisinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na da Sayın Genel Liderimiz aktaracaktır. Müzakere süreci bu biçimiyle devam edecektir. Toplantıya katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz. Yine bilgilendireceğiz.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.