Ankara kulisleri bu iddiayı konuşuyor: AK Parti ekonomide rotayı Mehmet Şimşek’e çevirdi
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Ankara kulisleri bu iddiayı konuşuyor: AK Parti ekonomide rotayı Mehmet Şimşek’e çevirdi

Ankara kulisleri bu iddiayı konuşuyor: AK Parti ekonomide rotayı Mehmet Şimşek’e çevirdi

ABONE OL
13/03/2023 10:48
Ankara kulisleri bu iddiayı konuşuyor: AK Parti ekonomide rotayı Mehmet Şimşek’e çevirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs’ta yapılması kesinleşirken, Ankara kulisleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takımdaki yeni yapılaşmayla ilgili değerli adımlar atacağını konuşuyor.

“SÜRPRİZ İSİMLER VAZİFEYE GELEBİLİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kamuoyunun yakından tanıdığı ve güvendiği sürpriz isimleri milletvekili aday listesine alacağı, bu isimler ortasında eski AK Partili milletvekilleri ile eski bakanların yer alacağı” savları sonrası gündeme eski Bakan Mehmet Şimşek’in ismi geldi.

ÖNCE VEKİL SONRA BAKAN

Erdoğan’ın ikna ettiği tez edilen eski Başbakan Yardımcısı Şimşek’in seçimlerin akabinde evvel milletvekili sonra da Hazine ve Maliye Bakanı olarak ekonomi idaresinin başına geçeceği öne sürüldü.

“MEHMET ŞİMŞEK’E YİNE İKTİSADIN ANAHTARI VERİLEBİLİR”

Ekonomide esaslı değişikliklere gitmeyi planladığı konuşulan Şimşek’in “faiz indirimi siyasetini desteklemediği” ileri sürülürken “Deprem felaketi ile birlikte Türkiye iktisadının daha düzgün yönetilmesi gerekli. Bu nedenle cumhurbaşkanımız Şimşek’e tekrar iktisadın anahtarını verebilir. Fakat Cumhurbaşkanı, faiz artırımına sıcak bakmıyor. Şimşek, kendi iktisat metotlarını uygulamaya geçirmesiyle, uzun vadede Erdoğan ile karşı karşıya gelebilir. Ya da iktisat idaresi Şimşek’in de istemiyle baştan ayağa değişebilir” değerlendirmeleri yapılıyor.

“TÜRKİYE’YE KATMADEĞER SAĞLAYABİLİR”

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere nazaran AK Partili kurmaylar şu sözleri kullanıyor; “Cumhurbaşkanı, Şimşek’in yabancı yatırımcılarla olan güzel ilgilerinin Türkiye’ye katmadeğer sağlayacağını biliyor.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.