Bakan Bilgin: SGK tarafından, implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldı
  • Haber Yeli
  • Sağlık
  • Bakan Bilgin: SGK tarafından, implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldı

Bakan Bilgin: SGK tarafından, implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldı

ABONE OL
17/03/2023 00:44
Bakan Bilgin: SGK tarafından, implant için 90 TL olarak ödenen tutar 750 TL’ye çıkarıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇALIŞMA ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “?Genel Sıhhat Sigortalılarımıza Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenen fiyatlar Sıhhat Uygulama Bildirimi kapsamında artırıldı. Bu kapsamda vatandaşlarımıza kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen meblağ 750 TL’ye çıkarıldı” dedi.

Bakan Alım, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Genel Sıhhat Sigortalılarımıza Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen fiyatlar Sıhhat Uygulama Bildirimi kapsamında artırıldı. Bu kapsamda vatandaşlarımıza kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen fiyat 750 TL’ye çıkarıldı. Kemik içi implant için ödenen meblağ; Terörle Uğraş Kanunu kapsamında aylık alan gazilerimizle görev ve harp malulleri için 700 TL’den 2500 TL’ye; görev ve harp malulleri ve terör olaylarında yaralananlar için de 2500 TL’ye çıkarıldı. Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında meskenlerinde kullandıkları tıbbi materyaller ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez meblağları yüzde 50 ila yüzde 100 ortasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve için ödenen meblağlar ise yüzde 39 ila yüzde 200 ortasında değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebi ile kullandıkları hayati kıymete haiz özel formüllü un ve mamul eserler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 oranında artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza iyi olsun” tabirlerini kullandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.