BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı: Cumhur İttifakı seçimi ilk turda alır
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı: Cumhur İttifakı seçimi ilk turda alır

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı: Cumhur İttifakı seçimi ilk turda alır

ABONE OL
09/03/2023 13:00
BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı: Cumhur İttifakı seçimi ilk turda alır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin yaklaşması ile birlikte ittifaklarda da hareketlilik artmaya başladı. Millet ittifakının adayının Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklanmasının akabinde Cumhur İttifakı’nın değerli ortaklarından biri olan Büyük Birlik Partisi’nin Genel Lider Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı, sürece dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakı’nda yaşanan sürecin o partilere oy vermeyi düşünen seçmenleri başını karıştırdığını anlatan Sarı, “Seçmenler artık millet ittifakındaki partilerin vatan millet kederi olmadığı, onların tek kaygısının makam ve koltuk olduğunu bir defa daha gördüler. Onların iradelerinin yurt içinde değil, yurt dışında olduğundan hareketle gerçek niyetlerini gören seçmenlerin de halleri ile seçimin ikinci cinse kalmayacağına inanıyoruz” dedi.

“İLK TIPTA SEÇİM BİTER”

“Cumhurbaşkanımıza teveccühünün 2018’den daha fazla olduğunu görüyorum” diyen Büyük Birlik Partisi’nin Genel Lider Yardımcısı Ahmet Tarık Sarı, “2018 yılındaki seçimlerde alanda teğe bir çalışarak Cumhurbaşkanımıza oy istedim. Aydın’dan Cumhur ittifakından milletvekili adayı olduğum süreçte olduğu üzere halkımız teveccühü ve genel merkezimizin verdiği vazife doğrultusunda bu gün de yine alandayım. Son güne kadar çalışmaya devam edeceğim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birinci tıpta seçileceğine ve 2018’deki o oy oranından daha fazla oy alacağına inancım sonsuz. Bizler de bunun için alanda etkin olarak çalışma yapıyoruz” dedi.

ALPEREN OCAKLARI GENEL BAŞKANLIĞI YAPTI

Siyasi geçmişinden bahseden Sarı, “Babamın sayesinde büyük birlik hareketi ile tanıştım. Daha sonra Alperen Ocakları’nın her kademesinde misyon yaptım. Azerbaycan Alperen Ocakları Kurucu Genel Başkanlığı, Alperen Ocakları Genel Başkanlığı misyonlarında bulundum. Siyasetin tabanından geliyorum. Gençlik yıllarından bu yana siyasetle iç içe büyük birlik hareketinin her kademesindeydim. En son 2018 genel seçimlerinin akabinde Cumhur İttifakı adayı olarak, AK Parti’den 6. sıra milletvekili adayıydım. 4 yıldır de Büyük Birlik Partisi’nde genel lider yardımcılığı vazifesini yürütmekteyim. Alperen Ocakları Denizli Vilayet Lideriyken Genel Liderimiz Mustafa Destici tarafından Alperen Ocakları Genel Başkanlığı misyonuna seçildim” halinde konuştu.

“BBP, DENİZLİ’Yİ MECLİSTE TEMSİL EDECEKTİR”

BBP tarihinde birinci kere Denizli’de gerçekleşen miting ve yaklaşan milletvekili seçimleri ile ilgili de kıymetlendirme yapan Sarı, “Parti kurulduktan 29 yıl sonra birinci sefer kasım ayında Denizli’de miting gerçekleştirdik. Mitingimize önemli bir iştirak vardı. Mitingimiz; siyaseti takip eden, Denizli siyasetine hâkim herkes tarafından takdir topladı. Dışarıdan taşıma yoktu. O miting, Büyük Birlik hareketinin Denizli’deki gücünü net bir formda ortaya koydu. Denizli teşkilatımızı genel merkezde en güçlü formda temsil ettik. Biz mitinge kadar olan müddette etkin olarak çalıştık, çaba gösterdik. Miting esasen kendini göstermektir. Vilayet teşkilatımıza, ilçe teşkilatlarımıza, liderlerimize Alperen Ocaklarımızın liderlerine Alperen Ocaklı gençlerimize de teşekkür ederim. Hakikaten özverili bir çalışmada bulundular. Miting sonrası çalışmalarımız artarak devam etti. Halkımız teveccüh gösterip bu başarıda birlikte olmak istiyorlar. BBP şu an çok yeterli pozisyonda. BBP, Denizli’yi mecliste temsil edecektir” sözünü kullandı.

“DEVLETİMİZ ELİNDEN GELENİ YAPTI”

Ülkemizde derin izler bırakan binlerde insanın ömrünü kaybettiği zelzeledeki izlenimlerini de paylaşan Sarı, “Genel Liderimiz Mustafa Destici, saat 10:00 sularında talimat vererek beni Hatay’a görevlendirmişti. Çabucak arkadaşlarla birlikte yola çıktık. Natürel, hava kurallarının ağır geçmesinden ötürü 24 saatte Hatay’a ulaşabildik. Konya-Adana yolu kapandı. Biz birinci günden sarsıntı bölgesinde erzak dağıtmaya başladık. Yolda yüzlerce yardım takımı, yüzlerce kepçe, kamyon, erzak taşıyan tırlar mahsur kaldı. Tipi vardı, kaideler oraya ulaşmayı sıkıntı kıldı. Ancak gittiğimizde gördüm ki Alperen Arama Kurtarma takımları sarsıntının birinci gününden itibaren bölgede çalışmaya başlamıştı. Elimizden geldiğince halkımıza yardımda bulunmaya çalıştı. Güçlü bir halde alandaydı. Her köşe başında su yığınları vardı. Aşevleri var. Bizim Kırıkhan’a 1500 kişilik, Hatay merkezde 5 bin kişilik aşevimiz vardı. Keza, Avrupa Teşkilatımız Perşembe günü ulaştı. Hatay’da Denizli olarak faal olarak biz hizmet ettik. Allah bu günleri bir daha yaşatmasın. Devletimiz elinden geleni yaptı. Devlet olarak bunun altından daha güçlü kalkacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.