bp’den 16. Petroleum Fuarı’nda dayanışma mesajı!

bp’den 16. Petroleum Fuarı’nda dayanışma mesajı!

ABONE OL
21/03/2023 01:56
bp’den 16. Petroleum Fuarı’nda dayanışma mesajı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı’ndaki bp standı ülkenin dört bir yanında faaliyet gösteren bp bayilerini ve iş ortaklarını ağırladı.

Özellikle yaşanılan büyük sarsıntı felaketi sonrası birinci defa bir ortaya gelen dal paydaşlarının ortak bildirisi dayanışma oldu.

Standa gelenler dokunmatik kiosklarla istasyon dolaşma tecrübesi yaşarken, Wild Bean Cafe alanında da istasyonlarda bulunan eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Taşıtmatik iş ünitesi ve bp’nin madeni yağ markası Castrol de fuarda bp standının kıymetli köşelerinden oldu. Fuar boyunca iş ortakları ve bayiler ile güçlü iş birliğinin devamlılığı vurgulandı.

bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Yöneticisi Ersin Akmanoğlu

“Sektörümüz birlikte daha güçlü”

25 yılı aşkın müddettir bölümün en büyük oyuncularını bir ortaya getiren fuar olan 16. Memleketler arası Petroleum İstanbul Fuarı’nın 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde düzenlenen en kıymetli etkinliklerden biri olduğunu belirten bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Yöneticisi Ersin Akmanoğlu, “Ülkemizde meydana gelen sarsıntı felaketi hepimizi derinden sarstı. Tüm kesim olarak, bölgeye ve bölgede yaşayan vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için birinci günden itibaren tüm imkanlarımızla alandaydık. Dalımızın en değerli etkinliklerinden biri olan 16. Memleketler arası Petroleum İstanbul Fuarı’nda da tüm iş ortaklarımızla ne kadar güçlü olduğumuzu ve elimizdeki imkanlarla ülkemizin bize muhtaçlık duyduğu her alanda neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. Bu fuarı bilhassa kesimimizle ve bayilerimizle bir ortaya gelmek açısından da çok değerli bir fırsat olarak görüyorduk. Bizim için değerli olan başka bir yanı ise bölgeden gelen bayilerimizle karşılıklı konuşabilmekti. Meydana gelen büyük zelzele felaketinin akabinde bayilerimizin karşı karşıya kaldıkları zorlukları kendilerinden duyabilmek bu fuara asıl geliş sebebimizdi. Yaşadığımız zelzele felaketinin akabinde yapılabilecekleri konuşurken her vakit yanlarında olacağımızı da bilhassa vurguladık. Zira bu felaketin üstesinden fakat birlikte gelebiliriz. Ayrıyeten fuar boyunca bayilerimiz başta olmak üzere tüm dal paydaşlarımızla önümüzdeki periyotta yapılacakların üzerinde de durduk” dedi.

bp Türkiye Ülke Lideri Tümkan Işıltan

“Yaraları sarmak için birbirimize takviye olmalıyız”

11 ili etkileyen zelzele felaketinin tüm ülkeyi derinden sarstığını, bp Türkiye ve Castrol olarak zelzele bölgelerine kesintisiz güç sağlamak ve afet çalışmalarına takviye olmak için ağır bir uğraş gösterdiklerini belirten Işıltan, “bp ve Castrol olarak bölgede yürütülmekte olan yardım çalışmalarına katkı sunmak gayesiyle 5 milyon dolarlık bir takviye paketi açıkladık. Bu takviye arama-kurtarma ve yardım çalışmalarının yanı sıra bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla hastanelerin de çok muhtaçlık duyduğu akaryakıt ve madeni yağ tedariki ile AFAD ve AHBAP Derneği aracılığıyla bölgenin öncelikli gereksinimlerinde kullanıldı. Ayrıyeten bp ve Castrol çalışanları da bu felakette ülkemizin yanında olmak için bir yardım kampanyası başlattı. Dünya genelindeki bp ve Castrol çalışanlarının, afetle gayret için insani yardım kuruluşlarına yapacağı kişisel bağışlara bp Vakfı da birebir oranda ek bağış yaparak dayanak oluyor. Yetkili ünitelerin yönlendirmesiyle bölgedeki hastanelere jeneratör ve ambulans yakıtı takviyesinde bulunduk. Bu noktada AFAD ile koordine bir formda çalışmaya da devam ediyoruz” diyerek bundan sonraki devirde de bölgeye dayanaklarını sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.