Chery OMODA ile zirveyi hedefliyor!

Chery OMODA ile zirveyi hedefliyor!

ABONE OL
18/03/2023 00:20
Chery OMODA ile zirveyi hedefliyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Chery, 30’un üzerinde pazarda satışa sunulacak OMODA model ailesinin birinci üyesi OMODA 5 ile segment liderliğini hedefliyor.

Yıl sonuna kadar Avrupa Birliği ve Orta Doğu pazarlarına da giriş yapacak olan marka, Arka in Motion tasarım konsepti ve gençlerin beğenileri doğrultusunda geliştirilen dizaynıyla öne çıkıyor. Chery, yakın gelecekte de dünya genelinde daha fazla pazarı kapsayacak biçimde yeni güçlü araçlardan oluşan kapsamlı bir OMODA model ailesini de pazara sunacak.

Hedef segmentinde liderlik!

Kendisini yenilikçi tüketicilerin gereksinimlerini karşılamaya adayan global bir araba model ailesi olarak öne çıkan OMODA, milletlerarası pazarlama stratejisini hızlandırıyor. Bu strateji kapsamında OMODA model ailesi, 2023 sonunda dünya genelinde 30’dan fazla pazara hitap eder hale gelecek. Türkiye’nin akabinde Meksika pazarına da giriş yapmaya hazırlanan yeni model, ayrıyeten yılın birinci yarısında Avustralya, Güney Afrika ve Endonezya pazarlarında da yerini alacak. OMODA model ailesi, yılın ikinci yarısında ise Avrupa Birliği ve Orta Doğu pazarlarına adımını atacak. Marka, bu atılımlar sonucunda en değerli modeli olan OMODA 5 ile global pazarlarda segmentinde liderliği hedefliyor. Chery, OMODA ismini belirlemek için de ağır bir çalışma gerçekleştirdi.

İsmi Latince’den gelen OMODA’nın ‘O’su oksijen manasına geliyor ve yeni hayat ile canlılığı simgeliyor. ‘MODA’ ise, çağdaş ve modaya uygun hayat şekli manasına gelen ‘Modern’ sözünden türetildi.

197 beygirlik güçlü motor

OMODA 5’in kaputunun altında yer alan 1.6 TGDI motor, en şimdiki teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Turbo beslemeli akaryakıtlı motor, ürettiği 145 kW (197 HP) güç ve 290 Nm azamî torkuyla sınıfının en argümanlı modelleri ortasında yerini alıyor. Güçlü motor, emme sistemi, termal idare sistemi, yapı tasarımı ve hafiflik açısından değerli ölçüde düzgünleştirilmiş durumda. Bu sayede OMODA 5, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7,9 saniyede tamamlayabiliyor.

Güvenlik

OMODA 5, sürüş güvenliği için birçok ADAS sistemiyle donatılmış olarak yollara çıkıyor. Euro NCAP’ten aldığı 5 yıldızla savını kanıtlayan OMODA 5, tıpkı vakitte dünyanın 5 büyük SCAP kurumunun da tamamında 5 Yıldızlı Grand Slam olmayı başardı.

OMODA ailesi süratle genişleyecek

OMODA gelecekte, dünya genelinde daha fazla pazarı kapsayacak biçimde yeni güçlü araçlardan oluşan kapsamlı bir model ailesini de pazara sunacak. OMODA birebir vakitte kullanıcı odaklı hizmet konseptiyle kullanıcı ekosistemini geliştirmek için kullanıcı operasyonunu daha da derinleştirmeye, kullanıcı ekosistemini derinlemesine oluşturmaya ve kişiselliğe değer veren genç kullanıcıyla modaya uygun ve havalı hayat üslubu sunmaya devam edecek. Böylelikle global kullanıcılarla ortak geliştirme ve ortak muvaffakiyete yönelik marka tutkusunu da hayata geçirecek.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.