CHP’li Engin Altay, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözleriyle ilgili soruya yanıt vermedi
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • CHP’li Engin Altay, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözleriyle ilgili soruya yanıt vermedi

CHP’li Engin Altay, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözleriyle ilgili soruya yanıt vermedi

ABONE OL
23/03/2023 00:44
CHP’li Engin Altay, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözleriyle ilgili soruya yanıt vermedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir müddettir istifa edeceği söylenen GÜZEL Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM’de bir basın açıklaması düzenleyerek Millet İttifakı’nda adaylık sürecinde yaşananlarla ilgili sert tabirler kullandı. Ağıralioğlu, “Ağıralioğlu, “Devletin onurlu makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Fakat dayatılan adaya karşıyız.” tabirlerini kullandı.

“BİZ TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYIZ”

Ağıralioğlu kelamlarına şöyle devam etti: “Umut olarak kurulmuş masanın öbür bir gündemle iktidar heveslerinin aparatı olarak dönüştürülmesine karşı çıktık. Biz umut olarak kurulmuş bu masada, ümitlerine pusu kurulmuş bir partiyiz. HDP aday çıkarmayacağını açıkladı. Söylüyorum ki HDP’nin olduğu bir denklemde biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. Devlete katil derken cüretkarlığı bir defa PKK’ya katil diyerek gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde, devletin örselenmesine razı değilim. DÜZGÜN Parti’nin emekleri ziyan edildi. İktidar olmadan bu kadar kuralsızlığı tehlikeli gördük.”

CHP’Lİ ALTAY KARŞILIK VERMEK İSTEMEDİ

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay’a katıldığı canlı yayında ÂLÂ Partili Ağıralioğlu’nun kelamları soruldu. Daha evvel Ağıralioğlu için Akşener’e “Kulağını çek” daveti yapan Altay, kelam konusu soruya cevap vermek istemeyerek “Başka soru sorun” diyerek geçiştirdi.

KULAĞINI ÇEK POLEMİĞİ

İYİ Partili Ağıralioğlu daha evvel “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz kaygısı mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var, evet.” cevabını vermişti. Bu gelişme üzerine CHP’li Altay, YETERLİ Parti başkanı Meral Akşener’e davet yaparak, “Her konutun çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse konutun reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu bu türlü olmalı, bunu bekliyoruz.” demişti.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.