CHP’li vekilden Muharrem İnce’ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • CHP’li vekilden Muharrem İnce’ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz

CHP’li vekilden Muharrem İnce’ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz

ABONE OL
13/03/2023 13:00
CHP’li vekilden Muharrem İnce’ye çağrı: Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi dün direkt parti üyeleri ve üye olmaya hazırlanan memleket sevdalılarının oylarıyla Genel Lider Muharrem İnce’yi partinin cumhurbaşkanı adayı olarak belirlerken, bugün CHP’li Gürsel Erol’dan İnce’ye dikkat çeken bir davet geldi.

CHP’DEN MUHARREM İNCE’YE ÇAĞRI

Katıldığı televizyon programında Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığına ait kıymetli bildiriler veren Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir” diye konuştu.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol.

“MUHARREM İNCE’NİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUZ”

Erol kelamlarına şu halde devam etti; “Muharrem Beyefendi partinin mutfağından yetişmiş, her türlü vazife almış birisi. Gençlik kolu başkanlığı, belediye meclis üyeliği, milletvekilliği, küme başkanvekilliği, en son cumhurbaşkanı adaylığı… Her siyasetçinin kendine nazaran bir siyaset usulü olabilir fakat Muharrem Bey’in 70 yıllık CHP tarihinde bugüne kadar en yakın iktidar olma sürecinde bu harekete bir aksilikle karşılık vereceğine ihtimal vermiyorum. En büyük garantimiz genel liderimizin devlet adamlığı kimliği. Muharrem İnce’nin de sağduyusuna güveniyoruz.

“AK PARTİ’NİN KİMLERLE İTTİFAK YAPACAĞINA DAİR GELİŞMELERİ TAKİP EDİYORUZ”

Bu mevzuyla ilgili de kesinlikle bir gelişme olacaktır. Arkadaşlarımız bir görüşme yapacaklardır. Muharrem Bey’in de bu sürece dahil olacağı kanaatindeyim. Muharrem Bey’in bu sürecin dışında kalacağına ve aleyhine çalışacağına geçmişte almış olduğu CHP kültürü açısından asla ihtimal vermiyorum. AK Parti’nin kimlerle ittifak yapacağına dair son gelişmeleri takip ediyoruz. Hiç kimsenin bir ortaya gelme ihtimali vermediği partiler bir ortaya geliyor. Biz kendi içimizde yetişen değerimizle neden bir ortaya gelmeyelim?”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.