Cumhurbaşkanı adaylık ücreti netleşti: 555 bin lira ödeyecekler
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı adaylık ücreti netleşti: 555 bin lira ödeyecekler

Cumhurbaşkanı adaylık ücreti netleşti: 555 bin lira ödeyecekler

ABONE OL
14/03/2023 17:08
Cumhurbaşkanı adaylık ücreti netleşti: 555 bin lira ödeyecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye 2023 seçimlerine kilitlenirken, cumhurbaşkanı adayı olacak isimlerin de ne kadar fiyat ödeyeceği netleşti. Buna nazaran, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerde seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adayları 555 bin 980 TL ödeyecek.

YSK LİDERİ YENER’DEN AÇIKLAMA

Yüksek Seçim Konseyi Lideri Başkanı Ahmet Yener, mevzuya ait şu açıklamaları yaptı: “Cumhurbaşkanı adaylarına ait prensip ve asıllar belirlenmiştir. Seçimlere katılma yeterliliğine sahip siyasi partilerin prensip ve asılları belirlenmiştir.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI 555 BİN 980 TL ÖDEYECEK

Bağımsız milletvekili adayı olmak isteyenler için yasanın öngördüğü ölçünün 55 bin 598 TL olduğu tespit edilmiş, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarının ise yatırması gereken ölçünün 555 bin 980 TL olduğu belirlenmiştir.

GÖRME ENGELLİLERİN OY KULLANMASI KOLAYLAŞACAK

Ayrıca konseyimiz 2022 yılında getirilen görme engelli vatandaşlarımızın oy vermesini kolaylaştıran düzenlemenin nasıl uygulanacağına ait unsur ve asılların tespiti çalışmalarına başlamış olup bu düzenlemeler devam etmektedir”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.