Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramıza yeni katılacak dostlarla 14 Mayıs destanını yazacağız
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramıza yeni katılacak dostlarla 14 Mayıs destanını yazacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramıza yeni katılacak dostlarla 14 Mayıs destanını yazacağız

ABONE OL
11/03/2023 16:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aramıza yeni katılacak dostlarla 14 Mayıs destanını yazacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Vilayet Liderleri Toplantısı’nda videokonferans yoluyla açıklamalarda bulundu. Erdoğan Millet İttifakı’na sert sözlerle yüklenirken kıymetli bildiriler da verdi.

“14 MAYIS DESTANINI BİRLİKTE YAZACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “14 Mayıs seçimlerinde de hem cumhurbaşkanlığında hem milletvekilliğinde zafere ulaşacağımızdan kuşku duymuyoruz. Maksadımız ülkemizi demokrasi ve kalkınma yolunca elde ettiği kazanımları Türkiye Yüzyılı’nın girizgahı olarak yeni bir periyodun kapılarını açmaktır. 14 Mayıs destanını bir müddettir birlikte yol yürüdüğümüz ortamıza yeni katılan ve katılacaklarla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. Sarsıntı yaralarını sararak, yıkılan kentleri yine ihya ederek başlayacağız. İstihdamı, üretimi, ihracatı katlayacak, insanlarımızın refahını yükseltecek programı da kararlılıkla sürdüreceğiz.”

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE GÖRÜŞTÜLER

Öte yandan dün AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında heyet, Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ı ziyaret etti. Görüşmenin akabinde konuşan Binali Yıldırım, Cumhur İttifakı’na katılma taleplerini Erbakan’a ilettiklerini belirterek, “Sayın Genel Lider ve arkadaşları bu hususta kendi değerlendirmelerini yapacaklar.” dedi. Fatih Erbakan ise, “Cevabımızı kendilerine en kısa vakitte ileteceğiz.” tabirlerini kullandı.

Son günlerde Anavatan Partisi ve DSP’nin de Cumhur İttifakı’na katılacağı siyaset kulislerinde tez edilmişti.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.