Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok konuşulacak “Vize” çıkışı: İstanbul’a girmenin bir bedelinin olması lazım
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok konuşulacak “Vize” çıkışı: İstanbul’a girmenin bir bedelinin olması lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok konuşulacak “Vize” çıkışı: İstanbul’a girmenin bir bedelinin olması lazım

ABONE OL
23/03/2023 00:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok konuşulacak “Vize” çıkışı: İstanbul’a girmenin bir bedelinin olması lazım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

NTV-Star TV ortak yayınında Seda Öğretir, Ahmed Arpat, Nazlı Çelik ve Burhanettin Duran’ın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, megakent İstanbul‘la ilgili dikkat çeken tabirler kullandı.

“İSTANBUL’A GİRMENİN BİR BEDELİ OLMASI LAZIM”

Programda muhtemel İstanbul zelzelesiyle ilgili yöneltilen soruya karşılık veren Erdoğan, “Ben İstanbul çocuğuyum. Yaklaşık 5 yıl İBB başkanlığını yaptım. İstanbul’u düzgün tanıyorum. Çok derecede argümanlı olmak yanlış olur. Zelzelenin tehdit etmeyeceği hiçbir kent olamaz. Ben bir de sarsıntı felaket tellallığı yapmayı da yanlışsız bulmuyorum. İstanbul’un belediye lideriyken benim İstanbul’a girişi vizeye tabi tutma diye tezim vardı. Her gelen rahatlıkla girsin, bu olamaz. İstanbul’a girmenin bir bedelinin olması lazım. Bakın Londra’ya giremezsiniz. Muhakkak kuralları var bu işin. Şayet bu varsa sizde o vakit müsaade ederler girersiniz. Bunun sebebi trafiktir. İstanbul’da da belediye başkanlığımda nüfus 8 milyondu. Şu an 15 milyonu geçti. Bir de planlama noktasında maalesef zannedildiği üzere planlanmadı” dedi.

“O NOKTAYA KADAR ZAHMETTEN ÇIKARIYORLAR”

Açıklamasının devamında kentsel dönüşümle ilgili vatandaşlara davet yapan Erdoğan, “Benim kendi oturduğum yeri de yıkıma tabi tutturdum Burhaniye’de. Bizi görsünler onlar da buna uysunlar diye Burhaniye’de. Şu anda oraları bir görseniz, oralardaki kentsel dönüşüm ne kadar hoş, sahiden insanlara gurur, onur verici olduğunu görürsünüz. Benim önümü kesip dediler ki ‘Başkanım bizimkileri de yık.’ Ben de dedim belediye liderimize söyleyeceğim çabucak burada da kentsel dönüşümü başlatalım. Bitenlerin dışında hala devam eden inşaatlar var. Çamlıca Camii’nin alt kısmını kapsayan bir yer. Görüntüsüyle her şeyiyle çok çok hoş bir yer. Bazen takılıyorlar bana. Yapılan binanın bedeli en az teğe beş, teğe on katladı. Doğal giriş katlarında dükkanlar, mağazalar açılmaya başladı. Yapıldıktan sonra herkes ‘Allah razı olsun’ diyorlar fakat oraya kadar çok çok sıkıntıdan çıkarıyorlar” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.