Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Destici’den “İttifaka katılım konusunda isim gündeme geldi mi?” sorusuna yanıt: Mutlaka
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Destici’den “İttifaka katılım konusunda isim gündeme geldi mi?” sorusuna yanıt: Mutlaka

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Destici’den “İttifaka katılım konusunda isim gündeme geldi mi?” sorusuna yanıt: Mutlaka

ABONE OL
10/03/2023 02:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Destici’den “İttifaka katılım konusunda isim gündeme geldi mi?” sorusuna yanıt: Mutlaka
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici’yi kabul etti. AK Parti Genel Merkezi’nde basına kapalı gerçekleşen kabul, 1 saat 40 dakika sürdü. Kabulde AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Lider Yardımcıları Ömer Çelik, Hayati Yazıcı ve Ali İhsan Yavuz ile BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, BBP Genel Lider Yardımcıları Mikail Şahan ve Ahmet Yelis de hazır bulundu.

“BBP, CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR PARÇASI”

ANA GÜNDEM HUSUSU DEPREM

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti heyeti ile hoş, yararlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini lisana getiren Destici, bu görüşmenin birinci gündem hususunun, 11 ili etkileyen sarsıntı afeti olduğunu aktardı. Sarsıntı bölgesinde yapılan çalışmaları, tespit ve teklifleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştuklarını belirten Destici, sarsıntı bölgesinde önemli bir toparlanmanın olduğunu tabir etti.

“SAHADA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Destici, sarsıntı bölgelerinde hükümetin, devletin, bakanların alanda olduğunun, bütün kurumların işbirliği içinde bulunduğunun altını çizerek, “Bizim de BBP ve Alperen Ocakları Vakfı olarak hem arama kurtarma gruplarımız hem yardım gruplarımız birinci günden beri sahadalar. Tüm yaralar sarılana kadar devletimizle biz de daima birlikte alanda olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“GÜNDEMDEKİ BÜTÜN SORUNLARI KONUŞTUK”

“SON NOKTAYI KOYACAĞIZ”

“BBP, kendi amblemiyle mi seçimlere girecek?” sorusu üzerine Destici, şunları kaydetti: “Bizim kararımız, isteğimiz, isteğimiz kendi ismimiz, amblemimiz ve adaylarımızla seçime katılma noktasında. Bir öteki konu da Cumhur İttifakı’na bilhassa cumhurbaşkanlığı ayağında seçimlere en yüksek katkıyı sağlamak için bunu istek ediyoruz. Hoş, yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Biz, devletimizi, ülkemizi, milletimizi, ittifakımızı önceliyoruz, daha sonra partimizi önceliyoruz. Münasebetiyle bizim burada bir sorunumuz yok, bir uyuşmazlık yok. Uyumlu bir formda ittifakımız, çalışmalarımız devam ediyor. Heyetlerimiz daha evvel 3 görüşme yapmışlardı. Tekrar bir ortaya gelecekler ve inşallah son noktayı koyacağız.”

“ŞU ANDA BELİRLENMİŞ BİR TARİH YOK”

“Tekrar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yapacak mısınız? Bu ne vakit olacak?” sorusuna Destici, “Şu anda belirlenmiş bir tarih yok. Biz, ne vakit Sayın Cumhurbaşkanı’mızla görüşme dilek edersek, Sayın Cumhurbaşkanı’mız daima olumlu karşılamıştır. Bu mevzuyu daima önemsemiştir, nezaketli davranmıştır. Birebir biçimde, kendileri de bizi ne vakit davet etmişlerse biz gelmişizdir. Münasebetiyle bizim o mevzuda bir sorunumuz yok.” karşılığını verdi.

Kaynak: AA / Siyaset

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.