Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Gündemde deprem ve seçim var
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Gündemde deprem ve seçim var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Gündemde deprem ve seçim var

ABONE OL
06/03/2023 08:36
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Gündemde deprem ve seçim var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kabine toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının ana gündem unsuru ise Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık zelzeleler olacak.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ KALICI KONUTLAR GÖRÜŞÜLECEK

11 vilayetimizi etkileyen zelzele ve sonrasında yaşananlar ele alınacak. Zelzele bölgesindeki son durum Kabine’de masaya yatırılacak. Geçiş sürecinde oluşturulan konteyner kentlerdeki çalışmalar ve kalıcı konutların inşa sürecinde gelinin son durum pahalandırılacak. İlgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında kabineye bilgi vermesi bekleniyor. Zelzelenin akabinde birtakım vilayetlerde görülen önemli kira artışları da kabinenin gündeminde olacak.

SEÇİM DEĞERLENDİRMELERİ YAPILACAK

Kabine’nin bir öteki gündem unsuru ise 14 Mayıs’ta yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri olacak. Seçim tarihini netleştirecek adımın da bu toplantıda istişare edilmesi bekleniyor. Kabine toplantısında terörle çaba ile iktisadın yanı sıra iç ve dış gelişmeler de ele alınacak.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.