Cumhuriyet tarihinin en büyüğü! Ev hayali kuranların dört gözle beklediği kura çekimi başladı
  • Haber Yeli
  • Ekonomi
  • Cumhuriyet tarihinin en büyüğü! Ev hayali kuranların dört gözle beklediği kura çekimi başladı

Cumhuriyet tarihinin en büyüğü! Ev hayali kuranların dört gözle beklediği kura çekimi başladı

ABONE OL
16/03/2023 16:20
Cumhuriyet tarihinin en büyüğü! Ev hayali kuranların dört gözle beklediği kura çekimi başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CumhurbaşkanıErdoğan tarafından açıklanan ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın TOKİ eliyle hayata geçirdiği cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi olan ‘İlk Meskenim, Birinci İşyerim’ projesinin İstanbul’da yapılacak konutları için birinci kura çekimi Tuzla‘da yapıldı. Kura çekilişi, Tuzla Marina’ya kurulan çadırda gerçekleştirildi. Düzenlenen merasime katılan Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, engelli kategorisinde birinci kurayı çekti. Tuzla’ya yapılacak 20 bin 920 konut için başvuran 475 bin 330 vatandaş için kura çekimi 29 Mart tarihine kadar Tuzla’da devam edecek.

“BU SADECE BİR KURA ÇEKİMİ DEĞİL”

Kura çekim merasiminde konuşan Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, “Bugün icra ettiğimiz kura çekimi sadece bir kura çekimi değil. Memleketini, vatanını sevmenin, can için canlar için hizmet etmenin, şehircilik vizyonunun, hassaslığın göstergesidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, misyona geldiği günden itibaren sağlam meskenler, sağlam kent için TOKİ’yi dünyanın en çok konut üreten kurumu yaptı. Kimileri bunu anlamasa da bu ülkeye sağlıklı, sarsıntı inançlı konut üretmekten bir an olsun vazgeçmedi. e-muhtıra, darbe teşebbüsleri, ekonomik taarruzlar, Kovid salgını. 20 yılda çok şey oldu. Bütün bu olanlara karşın Cumhurbaşkanımız: TOKİ’yi bir an olsun dinlendirmedi, biran olsun sarsıntı inançlı meskenler üretmeyi durdurmadı. TOKİ’ye karşı bütün kara propagandalara, kentsel dönüşüme karşı bütün kışkırtmalara, önüne çıkarılan bütün engellemelere karşın 20 yılda TOKİ eliyle 1 Milyon 780 bin konut ürettirdi. Bu konutları vatandaşlarımıza teslim etti” sözlerini kullandı.

“KENDİLERİNİ İNSAFA, VİCDANA DAVET EDİYORUM”

Açıklamasının devamında kentsel dönüşüm projelerine çelmeler takıldığını belirten Lider Yazıcı, “Yalnız bir kaygımız var. Her yerde söylüyorum, burada da söyleyeceğim. Kelamım ona siyaset yapan kimi muhalifler, belediye meclis üyeleri, Mimar Mühendis Odaları, Hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her Kentsel Dönüşüm Projemize çelme takıyor, bizi yavaşlatıyorlar. Kendilerini insafa, vicdana davet ediyorum. Kentsel dönüşüm çalışmalarının önünden lütfen çekilsinler. Kimseyi, telafisi olmayan hayat faturasıyla yüzleştirmesinler. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri’nden istirham ediyorum. Bir yapsat firmasına dönüştürdüğünüz KİPTAŞ’ı lütfen asli işlevine döndürün. Sayın Lider, çalıştay üstüne çalıştay, toplantı üstüne toplantı yaptı. Toplantı ortalarında, İstanbul’umuza 4 yıl kaybettirdi. Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Liderinin gerçek manada Kentsel dönüşüm işine odaklanmasını istirham ediyorum. Davetlerimize kulak tıkadıklarını, maalesef biliyorum. Yeniden de sesimi duyurabilme ihtimaliyle bu çağrımı tekrarlıyorum, daima tekrarlamaya devam edeceğim” dedi.

İşte büyük bir heyecana sahne olan kura çekiminden kareler;

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.