Deprem bölgesine giden Kılıçdaroğlu iktidara çağrı yaptı: Buradaki işçilerin ücretlerinden vergi alınmaması gerekiyor
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Deprem bölgesine giden Kılıçdaroğlu iktidara çağrı yaptı: Buradaki işçilerin ücretlerinden vergi alınmaması gerekiyor

Deprem bölgesine giden Kılıçdaroğlu iktidara çağrı yaptı: Buradaki işçilerin ücretlerinden vergi alınmaması gerekiyor

ABONE OL
10/03/2023 14:12
Deprem bölgesine giden Kılıçdaroğlu iktidara çağrı yaptı: Buradaki işçilerin ücretlerinden vergi alınmaması gerekiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ile birlikte Malatya’da sarsıntı bölgesinde ziyaretlerde bulunuyor.

“VERGİ AÇISINDAN BİR OLUMLU AYRIMCILIK YAPILMASI GEREKİYOR”

Burada açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; “Malatya’ya sarsıntıdan sonra ikinci gelişim. İş dünyasıyla toplantı yaptık, sıkıntılarını aktardılar. Birinci temel problemleri, fabrikalarda çalışan çalışanların ve yetişmiş elemanların Malatya’dan büyük ölçüde ayrılmış olmaları. Bunların bir an evvel dönmeleri gerekiyor. Vergi açısından bir müspet ayrımcılık yapılması gerekiyor. Sarsıntı bölgesi dışına çıkan çalışanların, yetişmiş elemanların dönmeleri için vergi avantajının sağlanması lazım.

“FABRİKALARIN ÇALIŞMASI, ÜRETİM YAPILMASI GEREKİYOR”

İş insanlarının fabrikalarını çalıştırmaları, üretim yapmaları gerekiyor. Bu türlü bir kaygıları var. Kendilerine de kelam verdim, cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Allah nasip eder de kazandığımızda görecekler, bu bölgede en azından belirli bir mühlet personellerin fiyatlarından vergi alınmaması gerektiğini tabir ettim.

“LÜTFEDER KENDİLERİ DAHA ERKEN YAPARLARSA ŞAD OLURUZ”

Buradan iktidara davet yapmak da benim vazifem. Biz bunu taahhüt ediyoruz lakin lütfeder kendileri daha erken yaparlarsa bundan da mutlu oluruz. Zelzelede yıkılan meskenler var, kırsal kesimde önemli meseleler var, elde kalan kimi eserler var.

“ESNAFIN ALDIKLARI KREDİLERİN ÖTELENMESİ GEREKİYOR”

Süt üreticileri sütümüzü satamıyoruz, dilek ettiğimiz kadar alıcı bulamıyoruz dediler. Et ve Süt Kurumu’na, Toprak Mahsullerine davet yapıyoruz. Esnafın problemlerinin çözülmesi lazım. Aldıkları kredilerin ötelenmesi, faizlerin silinmesi gerekiyor.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.