Depremden etkilenen 4 ilde, 27 Mart itibarıyla kademeli eğitim başlıyor
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Depremden etkilenen 4 ilde, 27 Mart itibarıyla kademeli eğitim başlıyor

Depremden etkilenen 4 ilde, 27 Mart itibarıyla kademeli eğitim başlıyor

ABONE OL
21/03/2023 12:36
Depremden etkilenen 4 ilde, 27 Mart itibarıyla kademeli eğitim başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay’da Afet Uyum Merkezi’nde Bakalığın ilçe müdürleri ile bir ortaya geldi. Burada bir açıklama yapan Özer, zelzeleden etkilenen 4 vilayette eğitimin kademeli olarak başlayacağını söyledi.

Bakan Özer, “Diğer vilayetlerimizde olduğu üzere eğitim öğretimi Etraf ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sağlam raporu verilen okullarda gerçekleştireceğiz. Taşımalı eğitimle süreçleri ilerleteceğiz. İsmini saymadığımız ilçelerde kararları Valiliklere bırakıyoruz. Çocuklarımızı yalnız bırakmamak ve bu travmayı atlatmaları için çadırlarda konteyner okullarda çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Burada zikretmediğimiz ilçelerimizde de öğrencilerimize eğitim takviyesi vermeyi sürdüreceğiz.” dedi.

“BÖLGEYE KALICI PREFABRİK OKULLAR YAPACAĞIZ”

Alınan kararları açıklayan Özer, “8 ve 12. sınıflarla ilgili bir dizi kararlar aldık. İkinci devir hususlarının imtihanlara dahil olmaması. Dayanak kursları aldık. LGS ve YGS imtihanlarına hazırlanmalarıyla ilgili her türlü takviyesi veriyoruz. Hafta sonuna kadar 734 olan takviye noktasını bine çıkaracağız. Bölgeye prefabrik kalıcı okullar yağacağız. Bakan Kurum’a çok teşekkür ediyoruz. Bölgedeki okullarda hasar tespit çalışmalarına çok büyük dayanak gösterdi.” tabirlerini kullandı.

HANGİ İLÇELERDE EĞİTİM BAŞLAYACAK?

  • Malatya’da Arapgir, Arguvan, Kale, Pütürge, Yazıhan, Darende ve Hekimhan ilçeleri,
  • Adıyaman’da Kahta, Gerger, Sincik ve Samsat ilçeleri,
  • Kahramanmaraş‘ta Andırın ve Ekinözü’nde,
  • Hatay’da Yayladağ, Altınözü, Erzin, Reyhanlı, Payas, Dörtyol ve Arsus ilçelerinde eğitim öğretim başlıyor.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.