Devlet Bahçeli, isim vermeden Akşener’e yüklendi: Masayı önce devirip sonra oturmak ilkesizliğin daniskasıdır
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Devlet Bahçeli, isim vermeden Akşener’e yüklendi: Masayı önce devirip sonra oturmak ilkesizliğin daniskasıdır

Devlet Bahçeli, isim vermeden Akşener’e yüklendi: Masayı önce devirip sonra oturmak ilkesizliğin daniskasıdır

ABONE OL
07/03/2023 12:36
Devlet Bahçeli, isim vermeden Akşener’e yüklendi: Masayı önce devirip sonra oturmak ilkesizliğin daniskasıdır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin küme toplantısında konuşuyor. Bahçeli’nin gayesinde, geçtiğimiz cuma günü 6’lı Masa’dan kalkararak CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını reddeden ve dün akşam da 6’lı Masa’ya geri dönen YETERLİ Parti başkanı Meral Akşener vardı.

“FIRILDAKLARIN U DÖNÜŞÜNE PRESTİJ ETMEYECEĞİZ”

İsim vermeden konuşan Bahçeli, “Siyaseti arbede ve kutuplaşmaya çeviren fırıldakların U dönüşlerine prestij etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı olarak sağa sola bakmadan adanmış yüreğimizle Türk milletine hizmet edeceğiz. Öbürleri dedikodu çarkına kapılacak, biz dağları aşacağız. Diğerleri polemik batağında debelenecek biz huzur, barış ve kardeşliğin manifestosunu yazacağız.” dedi.

“BİR KEZ SATAN YENİDEN SATAR”

Sert tabirler kullanan Bahçeli, “Bir yıldır Cumhurbaşkanını açıklamayıp, bir günde toz duman olanlar ilkesizliğin canlı timsalidir. Bir yıl boyunca eğri bacaklı masayı kumar masası, küçük hesaplar masası, noter masası diyerek evvel devirip, sonra tekrar oturanlar ilkesizliğin numuneleridir. Kazanamaz dediği Cumhurbaşkanı adayının yanında hizalanmak ilkesizliğin daniskası değil de nedir? Masayı devirene sandalye sunmak çürümüş siyasetsizlik önerisi değil midir? Makam ve mevki pazarlıklarıyla masaya geri oturan İP lideri söylediği kelamların altından nasıl kalkacak? Türk siyaseti bu tip bir prensipsizliği ne görmüş ne muhatap olmuştur. Bir defa satan yeniden satar. Milletimiz ve Türkiyemiz bu türlü bir muhalefete müstehak değildir. Masada oturmayı beceremeyenlerin 85 milyona hizmet etmesi, siyasi duruş sergilemesi beyhude bir beklentidir.” sözlerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Biz insanı merkez alarak, tekrar insan için yola çıkmış, devleti hizmet ve hükümranlık aracı gören insan-devlet ilgilerini demokrasi ile sağlamayı amaçlamış kutlu bir davanın 54 yıllık bir siyasetin mensuplarıyız. Bizim diğerleri üzere devletle, cumhuriyetle, ve demokrasi ile hiçbir periyotta sıkıntımız olmamıştır, olması da beklenmemelidir. MHP kendisini millet üstü görenlerin dayatmaları karşısında her vakit milletinin yanında yer almıştır.

“SEÇİM MÜZİĞİ KULLANMAYACAĞIZ”

Derin acılar yüreğimizi kaplamışken seçim müziği kullanmayacağız, sağ duyumuzu her kuralda koruyacağız. Müspet gündemli siyasetimizi ülke geneline yansıtacağız. Milletimizle her vakit iç içe olacağız. Milliyetçilik sadece gözyaşından ibaret bir his seli değildir. Bu kalıp ve kapsamda da olmamalıdır.

“TÜRKİYE’NİN ÇIKARLARI ESASTIR”

MHP milletimiz için öngördüğü tehlikeler karşısında geçmişte olduğu üzere bugün de yarın da sonuna kadar direnecek yeri gelirse her bedeli ödemeye hazır olacaktır, bu vatan çaresiz ve sahipsiz değildir. Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı sırf bir seçim ittifakı değildir, Türkiye’yi maksat alanlara karşı tarihi birlikteliğin unvanıdır, Türkiye’nin çıkarları temeldir.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.