Ecevit’in partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor? Erdoğan, Beştepe’de Önder Aksakal’ı kabul edecek
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Ecevit’in partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor? Erdoğan, Beştepe’de Önder Aksakal’ı kabul edecek

Ecevit’in partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor? Erdoğan, Beştepe’de Önder Aksakal’ı kabul edecek

ABONE OL
10/03/2023 17:12
Ecevit’in partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor? Erdoğan, Beştepe’de Önder Aksakal’ı kabul edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa’nın 116’ncı hususunun kendisine verdiği yetkiye dayanarak, seçimlerin 14 Mayıs’ta yenilenmesine karar verdi. Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasının akabinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

“ANAVATAN PARTİSİ VE DEMOKRATİK SOL PARTİ, İTTİFAKA KATILACAK” İDDİASI

Seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılması bu kararla kesinleşirken, partilerin yeni ittifak teşebbüsleri de son hız devam ediyor. Ankara kulislerinde Anavatan Partisi ve Demokratik Sol Parti’nin AK Parti, MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı’na katılacakları tezi konuşulmaya devam ederken, yaşanan bir son dakika gelişmesi gündem yarattı.

BEŞTEPE’DE “İTTİFAK” ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’na kapıyı kapatıp Cumhur İttifakı’na göz kırpan DSP Genel Lideri Önder Aksakal ile bir ortaya gelecek. Kritik görüşme saat 18.00’de başlayacak.

“ÜLKENİN BEKASINI BADİREYE SOKACAK TEŞEBBÜSLERİN İÇİNDE OLMAYIZ”

Demokratik Sol Parti Genel Lideri Önder Aksakal geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında kendisine yöneltilen “Millet İttifakı’nı ve Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek misiniz?” sorusuna, “Ülkenin bekasını kahra sokacak kimi teşebbüsler varsa DSP o çalışmaların bırakın içinde olmayı kenarında dahi olmaz” karşılığını vermişti.

“ECEVİT NE SÖYLEDİYSE ONU ORTAYA KOYMUŞ BİR LİDERDİR”

Altılı Masa’nın DSP’nin prensipleriyle ahenk sağlamayan bir yapı olduğunu belirten Aksakal, “DSP 37 yıllık siyasi ömrü olan, seçimlere katılma yeterliliği bulunan ve Türkiye’yi üç sefer yönetmiş bir siyasi partidir. Kurucusu Bülent Ecevit halkçı, milliyetçi, vatansever, solcu, dürüst bir önder olarak tanınır. Ecevit ne söylediyse onu her şeye karşın ortaya koymuş ve yaşatmış bir önderdir. Atatürkçülükten, vatanın birliğinden bütünlüğünden ödün vermemiştir. Ekonomik zahmetler aşılır. Türkiye güçlü bir ülkedir bunlar aşılır. Lakin bu ülkenin bekasını zahmete sokacak kimi teşebbüsler varsa DSP o çalışmaların bırakın içinde olmayı kenarında dahi olmaz” demişti.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.