Erdoğan’ın kapıları kapatmasının ardından Destici’den dikkat çeken sözler! Akşener’e bir çağrısı var
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Erdoğan’ın kapıları kapatmasının ardından Destici’den dikkat çeken sözler! Akşener’e bir çağrısı var

Erdoğan’ın kapıları kapatmasının ardından Destici’den dikkat çeken sözler! Akşener’e bir çağrısı var

ABONE OL
05/03/2023 20:24
Erdoğan’ın kapıları kapatmasının ardından Destici’den dikkat çeken sözler! Akşener’e bir çağrısı var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in 6’lı Masa’dan ayrılması siyasetin gündemine oturdu. Akşener’in bundan sonraki süreçte ne yapacağı merak edilirken, BBP Genel Lideri Mustafa Destici’den dikkat çeken bir açıklama daha geldi.

“DÖKÜLEN TAŞLARI TOPLAMAK ÜZERE BİR SIKINTIMIZ YOK”

İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılma mümkünlüğü için, “Dökülen taşları toplamak üzere bir sıkıntımız yok.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilakis BBP başkanı Destici çok farklı konuştu. Geçtiğimiz günlerde Akşener’e, “Cumhur İttifakı ile hareket ederse bundan memnuniyet duyarız.” kelamlarıyla davet gönderen Destici, 6’lı Masa’nın GÜZEL Parti’siz yoluna devam edeceğini açıklaması durumunda DÜZGÜN Parti’nin başka partilerle görüşebileceğini belirtti.

“BİZİM ÜZERE SİYASİ PARTİLERİN CUMHUR İTTİFAKI’NA DAVET ETMESİ ETİK OLUR”

Destici, “Halen birebir kanıdayım. Bu bahis üzerinde GÜZEL Parti’den rastgele birisiyle bir görüşmemiz olmadı. Esasen bu kademede olması da uygun olmaz. Yarın 6’lı Masa, beşli masa açıklamasını yapar, artık ÂLÂ Parti’siz yoluna devam edeceğini açıklar ve cumhurbaşkanı adaylığını da ilan ederse ondan sonra hem YETERLİ Parti’nin öteki partilerle görüşmesi etik olur hem de bizim üzere siyasi partilerin de onlarla görüşmesi yahut Cumhur İttifakı’na davet etmesi etik olur diye düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU, HDP’NİN DE KAPISINI ÇALACAK”

Destici, CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun “Sofra büyümek zorunda, bunu kimse durduramaz” kelamlarına ait ise şu değerlendirmeleri yaptı: “Peki kimi davet edecek, kimi oturtacak, ziyaretlerine baktığında bunu görüyoruz. Zelzelede açıkça devlet düşmanlığı yapmış, ‘Bu devlete düşman olmak gerekir’ diyen kelamda milletvekili lakin terörist olan insanları ya da partilerini davet ediyor. Yarın şayet masadan adaylığı resmi olarak açıklandığında göreceğiz ki; PKK’nın siyasi şubesi HDP’nin de kapısını çalacak ve onu da masaya davet edecek.”

6’LI MASA’DA YAŞANAN SÜREÇ ERSAN HOCAYI HEYECANLANDIRMIŞ”

Destici, hukukçu Ersan Şen’in cumhurbaşkanlığı adaylığına ait soruyu, “Ersan Şen hoca uzun vakittir cumhurbaşkanı aday adayı üzere çalışıyordu. 6’lı Masa’da yaşanan bu süreç biraz Ersan hocayı heyecanlandırmış üzere gözüküyor.” diye yanıtladı.

“SEÇİM BİRİNCİ TIPTA CUMHUR İTTİFAKI LEHİNE BİTER”

Seçimin birinci tıpta bitip bitmeyeceğine yönelik soruya da Destici, “Seçim birinci tıpta Cumhur İttifakı lehine biter.” cevabını verdi. Kahramanmaraş merkezli sarsıntılara ait Destici, “Bu süreci de siyasi istismar konusu yapan ya da acılarımızın üzerinde devlet düşmanlığı, yaygarası yapan, milleti devlete karşı kışkırtarak düşman yapmaya çalışan hainlere de, terör örgütlerinin uzantılarına da bir defa daha lanet olsun diyorum.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte geçen hafta zelzele bölgesine gittiğini anımsatan Destici, yapılan ziyaretlerin epeyce yararlı olduğunu söyledi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.