Erzincan’da öğrenciler yazdıkları kitaptan elde edilecek geliri depremzedelere gönderecek
  • Haber Yeli
  • Kültür Sanat
  • Erzincan’da öğrenciler yazdıkları kitaptan elde edilecek geliri depremzedelere gönderecek

Erzincan’da öğrenciler yazdıkları kitaptan elde edilecek geliri depremzedelere gönderecek

ABONE OL
05/03/2023 15:36
Erzincan’da öğrenciler yazdıkları kitaptan elde edilecek geliri depremzedelere gönderecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erzincan‘da ilkokul öğrencilerinin, yaşadıklarını ve hayallerini yazmasıyla oluşturulan “Hayat Dolu Öyküler” isimli kitabından elde edilecek gelir depremzedelere gönderilecek.

6 Şubat’ta meydana gelen zelzelelerin akabinde kentteki Demirkent TOKİ İlkokulu 3-A sınıf öğretmeni Nermin Parmaksızoğlu, 23 öğrencisine yaşadığı ya da hayalini hikaye formunda yazmasını istedi.

Öğrencilerin kısa müddette yazdığı yazılar “Hayat Dolu Öyküler” isimli kitapta toplandı. Daha sonra öğrenciler, geliri depremzedelere bağışlanacak kitaplar için kentteki bir alış veriş merkezinde tanıtım ve imza günü düzenledi.

Erzincan Belediye Lideri Bekir Aksun ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Aziz Gün de aktiflik alanına gelerek öğrencilere sertifika verip muvaffakiyet diledi.

Parmaksızoğlu, öğrencilerinden yaşadıkları, hayali ya da tesirinde kaldıkları olaylardan birer hikaye yazmalarını istediğini söyledi.

Her bir öğrencinin içlerinden geldikleri üzere samimi hisleriyle hikaye yazdığını lisana getiren Parmaksızoğlu, “Yazılan hikayelerden bir kitap oluşturduk. Buradan gelen gelirin tamamını inşallah sarsıntı bölgesine göndereceğiz.” dedi.

Hümeyra Satıroğlu ve Nasmina Kütük de hayallerinin kitapta buluştuğunu belirterek, kitaplarının gelirini depremzede çocuklara gönderecek olmanın memnunluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.