Galatasaray’dan alkışlık hareket! Deprem bölgesine 250 kalıcı konut ve 10 okul
  • Haber Yeli
  • Spor
  • Galatasaray’dan alkışlık hareket! Deprem bölgesine 250 kalıcı konut ve 10 okul

Galatasaray’dan alkışlık hareket! Deprem bölgesine 250 kalıcı konut ve 10 okul

ABONE OL
07/03/2023 01:36
Galatasaray’dan alkışlık hareket! Deprem bölgesine 250 kalıcı konut ve 10 okul
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray, 6 Şubat’ta yaşanan sarsıntı faciasının yaralarını sarmak ismine düzenlenen yardım kampanyası devam ediyor. Bu kapsamda Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndan afet bölgesine 100. yardım tırı uğurlandı. Galatasaray Spor Kulübü Lideri Dursun Aydın Özbek, 100. tırı uğurlarken bölgeye yapılacak olan yardımların tüm süratiyle sürdüğünü belirtti.

“100. YILIMIZ İÇİN HAZIRLANMIŞTIK”

Acıyı daima birlikte yaşadıklarını aktaran Özbek, “6 Şubat’taki zelzele ülkemizin neredeyse yüzde 20’ye yakınını büyük bir şiddetle etkiledi. 15 milyon kardeşimiz sarsıntıdan oldukça etkilendi. Meskenini barkını, işini, hayatını kaybedenler var. Bu acıyı daima birlikte, ülke olarak hissettik. Birinci günden itibaren bölgeye yardımlarımızı en süratli biçimde gönderdik. Bugün de 100. tırımız yola çıkıyor. Bu sene birebir vakitte cumhuriyetin 100. yılı. Cumhuriyetin 100. yılını Galatasaray Spor Kulübü olarak en coşkulu kutlamak için etkinlikler hazırlamıştık lakin çok mümkün olmadı. Öteki taraftan 100. tırımız da bugün yola çıkıyor. ‘Cumhuriyetin 100’ü Galatasaray’ mottosu tam yerine oturdu” dedi.

“BU ACIYI YÜREĞİNDEN HİSSEDEN HERKESTEN DAYANAK BEKLİYORUZ”

Deprem bölgesinde kalıcı konutların yapılması gerektiğine değinen Lider Özbek, “Bölgede yerleşiğiz. Depolarımız var. Gönderilen her yardım yerine ulaşıyor. Bunun çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bölgeye yardımımız 100. tır ile bitmiyor. 500 konteyner için oradaki yerlerimiz ayrıldı, altyapımız yapıldı. Konteynerlerin sevkiyatına başladık. Taşınabilir tuvalet sevk ediyoruz. Bölgeye ziyaretimde Sayın Bakan Murat Kurum ile görüşmem oldu. Bölgedeki göçü engellemek lazım. Beşerler huzursuz oldukları için öteki vilayetlere göçüyorlar. İş gücü azalması oluyor. Hatay’da, Maraş’ta, Antep’te endüstrileri gezdim. Sanayi durmuş halde. Zira beşerler oradan ayrıldı. Kalıcı konutlar yapmak lazım. Beşerler muhakkak müddet konteynerlerde kalabilirler; ancak bölgeyi terk etmemeleri için kalıcı konuta gereksinim var dedi bakan. Ben de kendisine Galatasaray olarak buna takviye vermek istediğimizi söyledim. Yaklaşık 250 adet kalıcı konutun yapılması için sayın bakan ile mutabık kaldık. Onun çalışmalarını yapıyoruz. Bunun için tüm Galatasaray taraftarlarından, bu acıyı yüreğinden hisseden herkesten takviye ve yardım bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

“KALICI KONUT VE OKULLARI GALATASARAY OLARAK YAPMAK İSTİYORUZ”

Milli Eğitim Bakanı ile yaptığı görüşmeyi aktararak çalışmalar hakkında bilgi veren Lider Özbek şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz hafta içinde Ulusal Eğitim Bakanı beni aradı. Bölgedeki en kıymetli aktivitelerden biri eğitimin durmaması gerekliliği olduğunu söyledi. Bu çalışmalara Galatasaray’ın katkı vermesini istediler. Ben de 10 tane hafif çelikten okulun Galatasaray tarafından yapılacağını kendisine söz ettim. Galatasaray olarak bu yaraları sarmak için bir sivil toplum kuruluşu olarak elimizden geleni en üst düzeyde yapmak istiyoruz. Kalıcı konutları ve okulları Galatasaray topluluğu olarak yapmak istiyoruz. Bu kampanyalarımızı desteklesinler. Faaliyetler açısından en ön sıralarda yer alıyoruz. Bu bizim görüşümüz değil. Tanıdığımız, bildiğimiz kamuoyundaki şahısların paylaştığı şeyler bunlar. Bu da bizi gururlandırıyor. Türk insanı olarak bunu görev olarak kabul ediyoruz. Cumhuriyetin 100. yılı çok değerli. Tıpkı vakitte sarsıntının açtığı yaraların sarılması için elimizden geleni yapacağız. Bu hepimizin yarası. Cumhuriyetin 100. yılı için de bu yılı coşkuyla kutlayacağız. Birinci günkü heyecanımızı kaybetmememiz lazım. Bölgedeki durum çok makûs. İş gücünün azalması, endüstrinin durması tüm ülkeyi etkileyecek bir olay. Bu yardımlarda AFAD ile irtibat halindeyiz. Bütün Galatasaraylıların gayretlerimize dayanak vermesi gerekiyor.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.