Gaziantep okullar açılacak mı, ne zaman? Gaziantep’te okul ne zaman açılıyor? Gaziantep okul açılış tarihi!
  • Haber Yeli
  • Eğitim
  • Gaziantep okullar açılacak mı, ne zaman? Gaziantep’te okul ne zaman açılıyor? Gaziantep okul açılış tarihi!

Gaziantep okullar açılacak mı, ne zaman? Gaziantep’te okul ne zaman açılıyor? Gaziantep okul açılış tarihi!

ABONE OL
06/03/2023 10:36
Gaziantep okullar açılacak mı, ne zaman? Gaziantep’te okul ne zaman açılıyor? Gaziantep okul açılış tarihi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük sarsıntının akabinde, zelzeleden etkilenen 10 vilayette eğitim ve öğretime orta verilmişti. Bugün Mahmut Özer’in bahis ile ait açıklamalar yapmasının akabinde öğrenciler ve veliler arama motorlarında Gaziantep okullar açılacak mı, ne vakit? SON DAKİKA! Gaziantep’te okul ne vakit açılıyor? Gaziantep okul açılış tarihi! araması yaptı. İşte ayrıntılar…

GAZİANTEP OKULLAR AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sarsıntı sonrası 10 vilayette 1 Mart’a kadar eğitim tahsile orta verilmesi hakkında konuştu. Özer, “Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart prestijiyle eğitim başlıyor. Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim öğretime verilen ortayı 13 Mart’a kadar uzattık. Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da eğitim öğretime verilen orta ise 27 Mart’a kadar uzatıldı.” dedi.

Özer, “10 vilayetimizde eğitim öğretime geçişi vilayet bazlı değil ilçe ve okul bazlı sürdüreceğiz. 3 farklı kategoride yer alan vilayetlerimizde okullarımızın sağlamlık raporlarına nazaran farklı vakitlerde eğitim öğretime başlayacağız.” dedi.

İL VİLAYET GEÇİŞ TAKVİMİ

Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da eğitimin daha evvelce de belirtildiği üzere 1 Mart’ta başlayacağını açıklayan Bakan, şöyle devam etti: “Eğitim yolu ile 10 vilayetimizi olağanlaştırmak için MEB olarak vatandaşımıza sağlamaya devam edeceğiz. 10 vilayetimizi valilerimiz, vilayet ulusal eğitim müdürlerimiz, bakanlarımızla kapsamlı değerlendirmeye doğal tuttuk.

Birinci kategoride Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa yer alıyor. Bu vilayetlerimizde 1 mart prestijiyle eğitime başlıyoruz.

İkinci kategoride Gaziantep ve Osmaniye var. Bu vilayetlerde verilen ortayı 13 Mart’a kadar uzatıyoruz.

Üçüncü kategoride ise; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay yer alıyor. Bu vilayetlerimizde de 1 Mart tarihine kadar vermiş olduğumuz ertelemeyi 27 Mart tarihine kadar uzatıyoruz.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.