Gökhan Zan’dan ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndaki görevliler yalan söyledi, hakkımı helal etmiyorum
  • Haber Yeli
  • Spor
  • Gökhan Zan’dan ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndaki görevliler yalan söyledi, hakkımı helal etmiyorum

Gökhan Zan’dan ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndaki görevliler yalan söyledi, hakkımı helal etmiyorum

ABONE OL
15/03/2023 00:36
Gökhan Zan’dan ağır sözler: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndaki görevliler yalan söyledi, hakkımı helal etmiyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllar Beşiktaş, Galatasaray ve A Ulusal Ekip formalarını giyen Gökhan Zan, eşi Müge Uzun Zan ile Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katıldı.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Gökhan Zan, eşi Müge Uzun Zan’la Halk TV’de, katıldığı programda, “Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’ndan iki kişi aradı. Ben hakkımı helal etmiyorum. Bana palavra söylediler. Ne istediysek gelmedi. Vinç yolda dedi, gelmedi” tabirlerini kullandı.

İşte Gökhan Zan’ın açıklamaları:

“ÇAĞATAY BEYEFENDİ VE ALİ BEYEFENDİ DİYE BİRİLERİ ARADI”

“BU KADAR İNSAN PALAVRA KONUŞUYOR, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

“Yarım saatte gelecek kepçeyi akşam 6’dan gece 12’ye kadar zifiri karanlıkta bekledik o soğukta. Biz defnedemiyoruz, aldık enkaza geri götürdük. Enkazda bekledik sabaha kadar, tekrar geri getirdik. Kendi imkanlarımızla yaptık. Bu türlü bir insan, bu kadar ağır bir travma üzerinden size palavra konuşuyor. Ben hakkımı helal etmiyorum.”

“YARIM SAAT DEDİLER, GÜNLER GEÇTİ”

“Bu çok ağır bir şey. Bir gün değil, iki gün değil, bir hafta boyunca bana palavra söyledi. İstediğim şeyler gerçek çıkmadı. Kepçe istiyorum yok. Vinç geliyor dedi, yolda. Kurtarılmayı bekleyen beşerler var. Rica ettim bir tane vinç lazım. Yıkım makası, biz bunu günlerce bekledik. ‘Yarım saat, yolda’ dedi, ‘Şu geliyor, bu geliyor’ dedi. Günler geçti.”

“HALA ÇADIRI OLMAYAN AİLELER VAR”

“Elimizde beş tane çadır var, bebeği olan var, engelli olan var, hasta olan var, en makus kimse onun ayrımını yapmak zorunda kalıyoruz. Bu çok makus bir şey. Benim şu anda kendim şahit olduğum en az 10-15 çadırı olmayan, kendi imkanlarıyla naylonlarla çadır yapmaya çalışan beşerler var. 37 gün geçmesine karşın hala çadırı olmayan aileler var.”

“DUŞ ALAMAYANLAR VAR”

“Hala duş alamayan beşerler var. Hala aktüel meseleler devam ediyor. Evvel hijyen sıkıntısını ortadan kaldırmamız lazım. Biz 9-10 gün duş almadık. 37 gündür duş almayanlar var. 1,5-2 ayda beşerler unutabiliyor. Bu bir sarsıntı değil, unutulamaz. Herkes not alsın. Bu bir kıyamet. Bu hiçbir zelzeleye benzemiyor. Bu yüzyılların en ağır, en şiddetli felaketini yaşayan bir coğrafya. Bundan sonra değerli olan tahlil odaklı olmamız.

“BEN DEVLETİME GÜVENECEĞİM”

Ben halkım, ben sırtımı kime dayayacağım? Devletime. Ben kime güveneceğim? Devletime. Bugün yanımda olmaları lazım. Evet yapıyorlar, lakin eksik. Bunu kendileri de biliyorlar aslında. Eksik olduğu vakit beşerler acı çekiyor. Bu eksiklik nasıl süratlice giderilebilir? Uyum zayıflığı 1. günden bugüne dek devam ediyor. Bunu inkar edemezsiniz. Beşerler dışarda, çadır kentleri su basıyor. 2-3 çadır ver ne olacak, imkanın var. Memleketine dönmek isteyen fakat dönemeyen, çadır var mı diye soran beşerler var. Dönemiyorlar. Herkes köye geri dönüyor, akrabalarının yanına sığıyor. Köy ahalisi 500’se 5000’e çıkıyor. Merkezden göç eden beşerler var. Ona nazaran erzak, çadır göndereceksin.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.