Günlerdir kızlarından haber alamayan aile, gelen telefonla bir kez daha yıkıldı: 200 bin TL teklif ediyorlar
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Günlerdir kızlarından haber alamayan aile, gelen telefonla bir kez daha yıkıldı: 200 bin TL teklif ediyorlar

Günlerdir kızlarından haber alamayan aile, gelen telefonla bir kez daha yıkıldı: 200 bin TL teklif ediyorlar

ABONE OL
11/03/2023 15:00
Günlerdir kızlarından haber alamayan aile, gelen telefonla bir kez daha yıkıldı: 200 bin TL teklif ediyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sur ilçesinde yaşayan Büşra Işık Aygün ile Yakup K., toplumsal medyadan tanışıp arkadaş oldu. Bir mühlet sonra Büşra Parıltı, Yakup K.’ye görüşmek istemediğini söyledi. Yakup K., son defa görüşmek için Büşra Ziya’yı sokağa çağırdı. Meskenden çıkan Büşra Ziya’dan bir daha haber alınamadı. Sabah meskene gelen babası kızının olmadığını fark etti. Büşra Ziya’dan haber alamayan ailesi, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

“HER YERE BAKTIM, BÜŞRA YOK”

Adliye binasına giderek şikayetçi olan anne Gülsima Aygün, 5 Mart sabahı 05.30’da eşinin konuta geldiğini ve oturdukları bina girişi ile meskenin kapısının açık olduğunu gördüğünü söyledi. Aygün yaşananları şöyle anlattı: “Beni çağırmadan evvel bütün odaları denetim etmiş. Bana dedi ki ‘Büşra nerde?’ Dedim ‘İçeride’, fakat eşim bana dedi ‘Her yere baktım, Büşra yok’. Biraz oturduk, araştırdık, sonra karakola gittik. Kaçırıldığını beyan ettik. Telefona baktık, kardeşim o çocuğa bildiri attı. Dedi ki ‘Yakup isimli kişiyi telefona alabilir miyim’ diye. Çocuğu aradık, ona ulaşamadık.

“ARAYIP ‘SENİN KIZIN BİZİM YANIMIZDA’ DEDİLER”

Öğle saatlerinde bir bayan beni aradı. Dedi ‘Ben Yakup’un annesiyim, senin kızın bizim yanımızda’. ’12 yaşındaki bir çocuk nasıl sizin yanınızda olabilir’ dedik. Dedi ki, ‘Birbirlerini seviyorlar’. Çocuk 16 yaşında. ‘Çocuğumla konuşabilir miyim’ dedim, ‘Hayır’ dedi. Dedi ‘Gel anlaşalım, bu işe tahlil bulalım’. Biz ‘Hayır’ dedik, ‘Biz kızımızı istiyoruz’ dedik. ‘Kız emin ellerde, biz vermiyoruz’ dedi.

“200 BİN TL TEKLİF EDİYORLAR, BENİM KIZIM MAL DEĞİL”

Dilekçe verdik, çocuğumu istiyorum. Kızım küçük, çikolata için ağlayan bir çocuk. Bize para teklif ediyorlar, kendi kızlarını vermek istiyorlar. 200 bin TL teklif ediyorlar. Polisi devreden çıkarın para karşılığında anlaşalım diyorlar lakin benim kızım mal değil.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.