HÜDA PAR Genel Başkanı’na canlı yayında açık açık soruldu: Hizbullah terör örgütü mü?
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • HÜDA PAR Genel Başkanı’na canlı yayında açık açık soruldu: Hizbullah terör örgütü mü?

HÜDA PAR Genel Başkanı’na canlı yayında açık açık soruldu: Hizbullah terör örgütü mü?

ABONE OL
14/03/2023 09:08
HÜDA PAR Genel Başkanı’na canlı yayında açık açık soruldu: Hizbullah terör örgütü mü?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, dün Cumhur İttifakı’na katılması beklenen HÜDA PAR’ı ziyaret etti. Görüşme sonrası konuşan Kurtulmuş, “Bizi ortak bir noktaya getiren unsurlarımızdır. Görüşmelerimizi bugün devam ettirdik, netleştirdiğinde bu işin biçimi nasıl olacağı sizlerle paylaşılacaktır.” tabirlerini kullandı. HÜDA PAR Genel Lideri Zekariya Yapıcıoğlu ise, “Parlamento seçimlerine birlikte girme konusunda mutabakata vardık. Bunun nasıl olacağını belirleyeceğiz.” dedi.

“ISRARLA BİRTAKIM ŞEYLER ISITILIP ISITILIP ÖNÜMÜZE GETİRİLİYOR”

Parti programında yer aldığı öne sürülen sözler nedeniyle tenkitlerin maksadında olan HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, dün akşam HaberTürk’te Mehmet Akif Ersoy’un konuğu oldu. Yapıcıoğlu, sunucunun “Hizbullah terör örgütü mü?” sorusuna şu karşılığı verdi: “10 yıldır kurulan bir siyasi parti, daha evvel seçimlere girmiş. Cumhur İttifakı’nın geçen seçimdeki adayını desteklemiş bir parti. Israrla kimi şeyler ısıtılıp, ısıtılıp getiriliyor. Ülke güç bir vakitten geçiyor. 5 hafta evvel zelzele yaşadık. 50 bini aşkın can kaybımız var. Bu yaraları sarmak uzunca vaktimizi alacak. 11 Mart’ta Suriye’deki iç savaşın 12. yılı geride kaldı. Ege’de sular ısıtılmaya çalışıyor. Bu karışıklık esnasında sağlam durmamız gerekirken güya 14 Mayıs’ta savaşa gidiyormuş üzere düşmanlaştırıcı lisan kullanmanın kimseye yararı yok. Âlâ niyetli tenkitler başımız üstüne. Düzeltilmesi gereken bir tarafımız varsa düzeltiriz. O eleştirici düşmanlaştırıcı bir şey ise, lütfen o eleştiriyi yapanlar kendilerini check etsinler. Sizin bir meslektaşınız ‘Hizbullah’ın Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’ dedi. Ramazan yaklaştı, Siyonistler yeniden saldıracaklar. Rusya’da savaş var. Etrafımızda ateş çemberi var. Bizim çıkarımız bu memlekette birbirimizle aramızdaki problemleri sulh içerisinde, legal yolları kullanarak diyalogla çözmek istiyoruz. Biz rastgele partiye iltihak etmiyoruz, bu bir seçim ittifakıdır. Her partinin programı vardır.”

“SÖYLEDİKLERİ ŞEYLER BİZİM PARTİ PROGRAMIMIZDA YOK”

Yapıcıoğlu, “Parti programında bizi memleketi bölmekle cürümleri bölmeye getiren gerçek hangi cümle anlamakta zorluk çekiyoruz. Kürtler ve Türkler kardeşçe yaşadılar. Çanakkale’de, Yemen’de yan yana şehit düştüler. Kardeşliğe ziyan veren şeyler, yapılan kimi yanlış uygulamalar tekrar edilmemeli. Kardeşliğin bir hukuku var. Şayet bu bölücülükle ben bir şey demiyorum. Bunları söyleyen birisini bölücülükle itham ederseniz. Geçen gün bir TV programında bir partinin genel lider yardımcısı, güya bizim parti programımızdan pasajlar okuyor. Parti programını yazan bireylerden biri benim. Hatta en son redaksiyonunu ben yaptım. Söyledikleri şey bizim parti programımızda yok. FETÖ’cü atığı bir zat tweet atmış, parti genel lider yardımcısı oradan okuyor.” dedi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.