İlyas Salman’dan deprem yorumuyla gündem olan Ali Sunal’a destek: Seni sevdim süt oğlan, babanı da severdim
  • Haber Yeli
  • Magazin
  • İlyas Salman’dan deprem yorumuyla gündem olan Ali Sunal’a destek: Seni sevdim süt oğlan, babanı da severdim

İlyas Salman’dan deprem yorumuyla gündem olan Ali Sunal’a destek: Seni sevdim süt oğlan, babanı da severdim

ABONE OL
14/03/2023 12:12
İlyas Salman’dan deprem yorumuyla gündem olan Ali Sunal’a destek: Seni sevdim süt oğlan, babanı da severdim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güldür Güldür Show isimli güldürü programının sunucusu tiyatrocu Ali Sunal, merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 vilayetimizde yıkımlara neden olan sarsıntıların akabinde yaptığı konuşmayla toplumsal medyanın gündemine oturdu. Kullanıcıların ikiye bölündüğü görüntüye tiyatrocu İlyas Salman’dan takviye geldi.

“SENİ SEVDİM SÜT OĞLAN, BABANI DA SEVERDİM”

Ali Sunal‘ın zelzeleyle ilgili konuştuğu görüntüyü Twitter hesabından yayınlayan İlyas Salman, Kemal Sunal’ın Süt Oğlan sinemasına atıfta bulundu. Kelamlarından ötürü Ali Sunal’a takviye veren Salman “Seni sevdim süt oğlan, babanı da severdim” tabirlerini kullandı.

ALİ SUNAL NE DEMİŞTİ?

Kemal Sunal, Güldür Güldür’de sarsıntılar ve olağanlaşma süreciyle ilgili şunları söylemişti: “Normalleşmenin peşindeyiz. Mesela fay sınırına bina yapmak mıdır olağan olan? Ya da sarsıntıdan sonra arama kurtarmanın gecikmesi olağan midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, maharetsiz müteahhitler, liyakatsiz vazifeliler olağan midir? Çürük binalara imar affı verilmesi olağan midir? Binlerce insanı vefata göndermek olağan midir? Ve bu türlü bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip ‘Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum’ dememesi olağan midir sizce? Hayır, bu olağan değil. Artık olağan olan bir vatandaş olarak hesap sormak. Artık olağan olan her felaketi bahta bağlayanı değil o felaket olmadan evvel bilimi dinlemektir. Bundan sonra olağan olan yetki veren kişinin akrabasına, ailesine, partilisine, arkadaşına yaptırması değil, uzman olana yaptırmasıdır.”

İlgili Haberler

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.