İmamoğlu ve Yavaş’tan Akşener paylaşımı! İkisi de aynı notu düştü
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • İmamoğlu ve Yavaş’tan Akşener paylaşımı! İkisi de aynı notu düştü

İmamoğlu ve Yavaş’tan Akşener paylaşımı! İkisi de aynı notu düştü

ABONE OL
07/03/2023 03:00
İmamoğlu ve Yavaş’tan Akşener paylaşımı! İkisi de aynı notu düştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp 6’lı Masa’dan kalkan UYGUN Parti önderi Meral Akşener, bugün Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmenin akabinde Millet İttifakı’na geri döndü. 6 başkan Saadet Partisi’nin mesken sahipliğinde yaptığı görüşmenin akabinde Kılıçdaroğlu’nu aday olarak duyurdu. Öteki önderle ise cumhurbaşkanı yardımcısı olacak.

AKŞENER, YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLMASINI İSTEDİ

Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Yavaş ve İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na dayanak vermişti. Bu gelişme üzerine iki ismin cumhurbaşkanı yardımcısı yapılmasını isteyen Akşener’in bu talebi karşılık buldu. 6’lı Masa’nın yayınladığı ortak metinde Yavaş ve İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı yardımcısı olmasına ait bir husus eklendi.

“UYGUN VAKİTTE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLARAK ATANACAKLAR”

12 unsurluk açıklamanın son hususunda Yavaş ve İmamoğlu’na ait, “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Liderleri, Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü vakitte ve tanımlanmış vazifelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaklardır” sözleri yer aldı.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NDAN AKŞENER PAYLAŞIMI

Millet İttifakı’ndaki krizin sona ermesinin akabinde Yavaş ve İmamoğlu’ndan Akşener paylaşımı geldi. Akşener’e teşekkür iletisi yayınlayan iki isim de paylaşımında Akşener’e teşekkür etti. İmamoğlu ve Yavaş’ın yaptığı paylaşımda, “Milletimizin isteği doğrultusunda, ittifakımızın bir bütün halinde yola devam etmesi son derece kıymetliydi. Bu doğrultuda bugün bizleri ağırlayan ve samimi bir istişarede bulunan GÜZEL Parti Genel Lideri Sn. Meral Akşener’e teşekkürü borç biliriz.” sözleri yer aldı.

Yavaş ve İmamoğlu’nun yaptığı paylaşımlar şöyle:

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.