İsimler netleşti! İşte Kılıçdaroğlu’nun kapısını çalarak destek isteyeceği partiler
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • İsimler netleşti! İşte Kılıçdaroğlu’nun kapısını çalarak destek isteyeceği partiler

İsimler netleşti! İşte Kılıçdaroğlu’nun kapısını çalarak destek isteyeceği partiler

ABONE OL
12/03/2023 11:24
İsimler netleşti! İşte Kılıçdaroğlu’nun kapısını çalarak destek isteyeceği partiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP, YETERLİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden oluşan Millet İttifakı ortak Cumhurbaşkanı adayını belirledi.

PARTİLERİ ZİYARET EDİP TAKVİYE İSTEYECEK

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı gösterilen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine tam dayanak verecek bu partilerin yanı sıra Meclis’te kümesi ve temsiliyeti bulunan partilerle Meclis dışındaki birçok siyasi partinin de dayanağını araması bekleniyor.

ZİYARETLERDE ÖNCELİK HDP’DE

Kılıçdaroğlu’nun, “Bu sofra Halil İbrahim sofrası, bu sofra Millet sofrası. Herkesi kucaklamak için çalışacağız” bildirisi veren bir kampanya yürüteceğini söyleyen çalışma arkadaşları başta Meclis’in üçüncü büyük partisi HDP olmak üzere seçime girme yeterliliği olan birçok siyasi partinin dayanağının aranacağı görüşünde. Gazeteduvar’da yer alan haber habere nazaran bu kapsamda altı partiden oluşan Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu için çok sayıda partiden dayanak istenmesi bekleniyor.

GENÇ PARTİ VE TÜRKİYE PERSONEL PARTİSİ DE LİSTEDE

Altılı Masa’daki partilerin yanı sıra dayanağı aranacak partiler ortasında Bağımsız Türkiye Partisi, Emek Partisi, Genç Parti, Halkların Demokratik Partisi, Memleket Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Değişim Partisi, Türkiye Emekçi Partisi, Sol Parti, Yeşiller ve Sol bulunuyor. Lakin bu partilerin tavrı yapılan ziyaretler ve ismi geçen partilerin yetkili heyetlerinde yapılan tartışmaların akabinde aşikâr olacak.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.