Japonya’da ‘suşi şakası’ krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltına alındı
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Japonya’da ‘suşi şakası’ krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltına alındı

Japonya’da ‘suşi şakası’ krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltına alındı

ABONE OL
09/03/2023 18:36
Japonya’da ‘suşi şakası’ krizi! Restoranlar bir bir kapanıyor, 3 kişi gözaltına alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kültürel olarak paklığın son derece katı kurallarla uygulandığı Japonya’da şubat ayında başlayan ve giderek artan ‘suşi terörü’ latifeleri restoran dalını krizin eşiğine getirdi.

BAZI RESTORANLAR KAPANMA KARARI ALDI

Bazı bireylerin self-servis suşi restoranlarında döner bantta sunulan suşiyi yalayıp geri koyması, bir oburunun zencefil turşusu kavanozuna izmarit atması üzere şakaların görüntüleri toplumsal medyada viral oldu. Bu cins görüntülerin giderek artması restoranları önlem almaya götürdü ve kimi döner bant self-servis suşi restoranları ise kapama kararı aldıklarını duyurdu.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kura Sushi restoran zinciri dün bir basın açıklaması yapıp, Aichi Bölge Polisi’nin kendi restoranlarında gerçekleşen latifelere karışan 3 kişiyi gözaltına aldığını tabir etti. Yetkililer, müşterileri için inanca dayalı hizmetlerini baltalayan aksiyonların kabahat olduğunu vurguladı.

FARKLI BİR SERVİS USULÜNE GEÇECEKLER

Suşi restoran zinciri Choushimaru ise 3 Mart’ta açıklama yaparak ‘döner bant self-servis’ hizmetlerini 26 Nisan itibariyle büsbütün durduracaklarını ve diğer bir suşi siparişi verme usulüne geçeceklerini kaydetti.

DÖNER BANT SELF SERVİS NEDİR?

Döner bant suşi restoranlarında suşi eserleri, döner bir bantın üzerinde servis ediliyor ve bant kenarındaki masalara oturan müşteriler dönen suşilerden istediklerini self servis metoduyla kendileri alıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.