Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinden canlı yayına bağlandı: 50 bin kişinin ölümünden kim sorumlu?
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinden canlı yayına bağlandı: 50 bin kişinin ölümünden kim sorumlu?

Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinden canlı yayına bağlandı: 50 bin kişinin ölümünden kim sorumlu?

ABONE OL
11/03/2023 02:12
Kılıçdaroğlu, deprem bölgesinden canlı yayına bağlandı: 50 bin kişinin ölümünden kim sorumlu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, zelzelenin vurduğu Malatya’da temaslarda bulundu. Afetzede vatandaşlarla bir ortaya gelen Kılıçdaroğlu’nun geceyi Malatya’da çadırda geçireceği öğrenildi.

İKTİDARA YÜKLENDİ

Fox Tv yayınına kaldığı çadırdan bağlanan Kılıçdaroğlu, sarsıntı nedeniyle iktidarı sert sözlerle gaye aldı. 50 bine yakın vatandaşın sarsıntıda hayatını kaybettiğini belirten Kılıçdaroğlu, iktidarın sorumluluk almamasını eleştirdi.

“50 BİNE YAKIN KİŞİ ÖLDÜ, BİR ALLAH’IN KULU SORUMLULUK ALMADI”

Problemlerini anlatmaya çalışan depremzedelere gülerek karşılık verince reaksiyonların odağı haline gelen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın istifa etmesini olağan karşıladığını belirten Kılıçdaroğlu, “50 bine yakın insan öldü, kimse istifa etmedi, bari ben istifa edeyim deme faziletini göstermiştir. Bu fazileti ne sarayda, ne de sarayın bakanlarının hiçbirisinde görmedik. 50 bin kişi hayatını kaybetti, bir Allah’ın kulu sorumluluk almadı. 50 bin kişinin vefatından kim sorumlu?” sözlerini kullandı.

“BU KADAR HALKTAN KOPUK BİR İDARE OLABİLİR Mİ?”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Ben AK Parti’nin devlet idaresinde şeffaflığın değil kapalılığın temel alındığının farkındayım. Her vatandaşın ödediği verginin hesabını siyasal iktidar vermek zorundadır. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kayısıları alması gerekir. Neden almıyorlar bilmiyorum. Mansur Lider protokol imzaladı. Bir ölçü kayısı alacak. Ankara’da muhakkak yerler ayıracak. Kira almayacak, satışlarını yapıp gelir elde edecek. Bu kolay tahlilin iktidarın aklına gelmemesine şaşırıyorum. Bu kadar halktan kopuk bir idare olabilir mi?

“SOSYAL DEVLETİN HAREKETE GEÇMESİ LAZIM”

Sosyal devletin harekete geçmesi lazım. Esnafa dükkan yapmak nedir Allah aşkına. Bize yer göstersinler biz 100-150 dükkanı 1 ayda teslim ederiz onlara. Kahramanmaraş’ta beşerler sokakta tezgah açmışlar. Çok kolay tahlilleri bile akıl edemeyen bir yapıyla karşı karşıyayız.

“MESELE BİNA YAPMAKLA BİTMİYOR, SORUN İNSAN”

Faizi yükseltmeleri tam bir facia. Kredi verecekseniz faiz almamanız gerekiyor. Hem ana parayı hem faizi silmek zorundasınız. Bunu yapmadığınız vakit bir kenti, iktisadını ayağa kaldıramazsınız. Akılcı bir siyaset değil. Akıl dışı bir siyaset. Bu, yönetemediklerini gösteriyor. Sıkıntı bina yapmakla bitmiyor, sıkıntı insan.

“ADAMIN MESKENİ YIKILMIŞ, SİZ FAİZİ ARTIRIYORSUNUZ”

Bunların tamamını değiştireceğiz, kâfi ya! Adamın meskeni, dükkanı yıkılmış, siz faizi artırıyorsunuz. Sıfır faizli kredi vereceğinize bunlardan para alıyorsunuz.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.