Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş’ı yanına alıp kürsüye çıktı: Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş’ı yanına alıp kürsüye çıktı: Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş’ı yanına alıp kürsüye çıktı: Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz

ABONE OL
07/03/2023 01:48
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş’ı yanına alıp kürsüye çıktı: Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akşener’in 6’lı Masa’ya dönmesiyle 6 başkan Saadet Partisi’nin konut sahipliğinde biraraya geldi. Toplantı sonrası CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklandı. Başka yandan 12 unsurluk Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş yol haritası da duyuruldu.

KILIÇDAROĞLU, YAVAŞ VE İMAMOĞLU İLE BİRLİKTE KÜRSEYE ÇIKTI

6’lı Masa toplantısının akabinde CHP’li isimler CHP Genel Merkezi önüne gitti. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile kürsüye çıktı. Kılıçdaroğlu’nun yanında Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da yer aldı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş ile bir yola çıktık. Hoş bir gecedeyiz. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bir adaydan öte bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Ben ve ittifakımız bu ülkeyi akılla, faziletle, liyakatle yönetmeye adayız.

“SEÇİMİ KAZANMAKTAN FAZLASINA ADAYIM”

Bir seçimi kazanmaktan fazlasına adayım. Gönülleri kazanmaya, korkuşları aşmaya, küskünleri barıştırmaya adayım. Yalnızca ben değil, oy vermeye gidecek olan herkes bu ülkeyi hak ettiği hayat için değiştirmeye aday.

“KADER DENİLEN BU BİZAMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Ben uzun bir seyahatten geldim. Heybemi bu hoş insanların hikayeleriyle doldurdum. Artık onlarla birlikte adayım. Bize mukadderat dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz.

“SADECE BANA OY VERMEYECEKSİNİZ”

Çaldıkları 418 milyar doları isteyen herkes aday. Yalnızca bana oy vermeyeceksiniz; kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Bu topyekun bir değişimin başlangıcı. Hak ettiğimiz nizamı yine kuracağız. Aday ben değilim, aday hepimiziz. Sevgili halkım, eyvallah, başlıyoruz.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.