Kılıçdaroğlu’ndan Yeniden Refah Partisi göndermesi! Paylaşımı alıntılayan AK Partili vekillere de teşekkür etti
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Kılıçdaroğlu’ndan Yeniden Refah Partisi göndermesi! Paylaşımı alıntılayan AK Partili vekillere de teşekkür etti

Kılıçdaroğlu’ndan Yeniden Refah Partisi göndermesi! Paylaşımı alıntılayan AK Partili vekillere de teşekkür etti

ABONE OL
13/03/2023 01:00
Kılıçdaroğlu’ndan Yeniden Refah Partisi göndermesi! Paylaşımı alıntılayan AK Partili vekillere de teşekkür etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 10 Mart’ta Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’ı ziyaret ederek Tekrar Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na iştiraki için resmi davette bulundu. Görüşme sonrası Fatih Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Tekrar Refah Partimizi Cumhur İttifakı’nda görmek istediklerini tabir ettiler. Yetkili kurumlarımızla değerlendirmeler yapıp istişare edeceğiz. Kendilerine de en kısa vakitte karşılık vereceğiz” dedi. Binali Yıldırım ise “Çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik” sözlerini kullandı.

6284’ÜN KALDIRILMASINI ŞARTI

Görüşme sonrası Yine Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Lideri Melih Güner, “Bir ittifak yapabilmemiz için partilerin 30 unsurluk koşulları kabul etmeleri gerekiyor. Bunlardan kimileri: LGBT derneklerinin kapatılması, Tarıma ve çiftçilere dayanak verilmesi, 6284 kalkması, Süresiz nafakanın ortadan kalması, Ahlak ve Maneviyat öncelikli eğitim sistemi inşa edilmesi” paylaşımında bulundu.

“KADINA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ KANUNUNA SAVAŞ AÇANI İTTİFAK ORTAĞI YAPTILAR”

CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya paylaşımında, “Muhafazakâr genç bayanlara seslenmek istiyorum. Biz baskıcı olan her şeyden arındık, demokratikleştik. Onlar en baskıcı olanı yanlarına çektiler. Bayana şiddetin önlenmesi kanununa savaş açanı ittifak ortağı yaptılar. Kazanım ve özgürlüklerinizin yok edilmesine müsaade vermeyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

“ALINTILAYAN AK PARTİLİ VEKİLLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Saatler sonrasında bir paylaşımda daha bulunan Kılıçdaroğlu, “Paylaşımı alıntılayan AK Parti milletvekillerine teşekkür ederim. Panikle yazdıklarına nazaran, Bağlantı Başkanlığı da bu mevzunun ne kadar kıymetli olduğunun farkında. 6284’ün kaldırılmasına asla müsaade vermemeliyiz. Bu tüm bayanların ortak sorunudur.” dedi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.