Merak edilen soru ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu: Cumhur İttifakı genişleyecek mi?
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Merak edilen soru ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu: Cumhur İttifakı genişleyecek mi?

Merak edilen soru ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu: Cumhur İttifakı genişleyecek mi?

ABONE OL
15/03/2023 14:52
Merak edilen soru ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu: Cumhur İttifakı genişleyecek mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Mayıs’taki seçime sayılı haftalar kala, siyasette yeni gelişmeler yaşanıyor. AK Parti heyetleri; HÜDA PAR ve Tekrar Refah Partisi ile görüşüp Cumhur İttifakı’nın büyümesi ismine görüşmelerini sürdürüyor. ANAP ve DSP’nin de ittifaka katılabileceği kulislerde lisana getiriliyor.

“DUYACAKSINIZ HEPSİNİ”

Gelişmeler ilgiyle takip edilirken, merak edilen soru partisinin küme toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu. Toplantının akabinde ayaküstü gazetecilerin sorularını alan Erdoğan’a ittifaktaki son durum soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Cumhur İttifakı genişleyecek mi?” sorusuna; “Takip edeceksiniz. Duyacaksınız bunların hepsini.” cevabını verdi.

KURTULMUŞ: HÜDA PAR’LA GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz geçtiğimiz günlerde HÜDA PAR Genel Merkezi’ni ziyaret etmişti. Kurtulmuş ve Yavuz, HÜDA PAR Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu ile görüştü. Görüşme sonrası taraflar açıklama yapmıştı. Kurtulmuş, “Bizi ortak bir noktaya getiren unsurlarımızdır. Görüşmelerimizi bugün devam ettirdik, netleştirdiğinde bu işin biçimi nasıl olacağı sizlerle paylaşılacaktır. Bizlere gösterdikleri konut sahipliği için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte görüşmeler devam edecek.” demişti.

HÜDA PAR Genel Lideri Zekariya Yapıcıoğlu ise, “İki gün evvel bir basın toplantısında 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dayanak vereceğimizi açıklamıştık. Parlamento seçimlerine birlikte girme konusunda mutabakata vardık. Bunun nasıl olacağını belirleyeceğiz.” sözlerini kullanmıştı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ: YİNE REFAH PARTİSİ DÖNÜŞ YAPACAK

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Cumhur İttifakı’na davet edilen Tekrar Refah Partisi’nin, yetkili konseylerde yapılacak değerlendirmenin akabinde kararını açıklayacağını aktarmıştı. Çelik, “Yeniden Refah Partisi’nde yapılan görüşme müspet bir havada gerçekleşti. Yetkili şuralarında acilen değerlendirdikten sonra bu hafta içerisinde dönüş yapacaklarını belirttiler. Münasebetiyle bu görüşmelerin bu manada pek müspet bir atmosferde ilerlediğini söylemek isterim.” biçiminde konuşmuştu.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.