Meral Akşener’den, “Tehdit ediliyorum” diyen AK Partili Özlem Zengin’e destek: Amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Meral Akşener’den, “Tehdit ediliyorum” diyen AK Partili Özlem Zengin’e destek: Amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız

Meral Akşener’den, “Tehdit ediliyorum” diyen AK Partili Özlem Zengin’e destek: Amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız

ABONE OL
22/03/2023 14:20
Meral Akşener’den, “Tehdit ediliyorum” diyen AK Partili Özlem Zengin’e destek: Amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’uyla ilgili savların akabinde, “6284 kırmızı çizgimizdir” diyen AK Parti Genel Başkanvekili Hasret Güçlü gündem olmuştu. Güçlü, son yaptığı açıklamada, “Telefonuma yüzlerce tehdit iletileri alıyorum. Maksat haline geliyorum. Kümemiz ismine konuşan bir erkek arkadaşımız olduğunda hiç sorun olmuyor.” demişti.

“BU ÜLKEDE KONUŞAN BAYANLAR SEVİLMİYOR”

Bugün partisinin küme toplantısında konuşan UYGUN Parti önderi Meral Akşener, Güçlü’ye takviye verdi. Akşener, “Tıpkı, bu ülkede yaşayan, her bayan gibi… Tıpkı, bu ülkede konuşan, her bayan gibi… Tıpkı, bu ülkede doğruları savunan, her bayan gibi… Sayın Hasret Varlıklı de yaşadığı nahoşlukları bayan olduğu için yaşıyor. Evet, ideolojisi, hayat biçimi ne olursa olsun, bu ülkede konuşan bayanlar sevilmiyor. Korkmayan, susmayan, inandıklarını savunan, yılmayan, pes etmeyen ve inatla doğruları konuşmaktan, vazgeçmeyen bayanlar mobinge, linçe, tacize uğruyor…” dedi.

“PES ETMEYECEĞİZ”

İYİ Parti önderi kelamlarını şöyle sürdürdü: “Biz, bu iki yüzlülüğün farkındayız. Yalnızca bayan olduğumuz için; söylediklerimizin, birilerini rahatsız ettiğinin farkındayız. Yalnızca bayan olduğumuz için; reaksiyonlarımızın, sindiremediklerinin farkındayız. Yalnızca bayan olduğumuz için; dayatmalara, razı gelmemiz gerektiğini düşünenler olduğunun da elbette farkındayız. Ancak razı olmayacağız! Susmayacağız! Pes etmeyeceğiz!

“HER DAİM KONUŞAN BAYANLARI SAVUNACAĞIZ”

İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasını kabul etmediğimiz üzere; 6284’ün tartışılmasına da, müsaade vermeyeceğiz! Bayanların yaşama hakkının, lisanlara düşmesine; dün olduğu üzere, bugün de göz yummayacağız! Bayanların hayatından taviz verilmesine; dün olduğu üzere, bugün de razı olmayacağız. Bayanların, sadece doğruları söylediği için, linç edilmesine; dün olduğu üzere, bugün de sessiz kalmayacağız. Kimse kusura bakmasın; biz her daim, konuşan bayanları savunacağız. Türkiye’de var olmaya çalışan, tüm bayanların yanında olacağız.

“ÖZLEM HANIMLA DA OMUZ OMUZA DURACAĞIZ”

Sesi duyulmayan bayanların, sesi olacağız. Şiddet gören, mevtle tehdit edilen, özgürce yaşaması engellenen tüm bayanlarla, birlikte çaba edeceğiz. Bayanların hakkını, hukukunu, hiçbir kirli zihniyete kaptırmayacağız. Görüşlerimiz, niyetlerimiz, ne kadar farklı olursa olsun, sıkıntı bayanların davası olduğunda, Hasret Hanım’la da, elbette, amasız, fakatsız, omuz omuza duracağız. Emin olun ki; 14 Mayıs’tan sonra da; İstanbul Mukavelesi’ni imzalayacak ve uygulatacağız. Bayanlarla bir arada güçlenen Türkiye’yi, herkesle tanıştıracağız. Yaşayan bayanlarla, özgürleşen bayanlarla, konuşan bayanlarla, Cumhuriyetimizin yeni asrında, tarih yazacağız.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.