Meral Akşener’in 6’lı Masa’nın toplantısına geldiği an!
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Meral Akşener’in 6’lı Masa’nın toplantısına geldiği an!

Meral Akşener’in 6’lı Masa’nın toplantısına geldiği an!

ABONE OL
06/03/2023 18:48
Meral Akşener’in 6’lı Masa’nın toplantısına geldiği an!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz cuma günü ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener

AKŞENER, YENİ BİR TEKLİF YAPTI

Akşener’in masaya rest çekmesinin akabinde bugün İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB Lideri Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşmek üzere UYGUN Parti Genel Merkezi’ne geldi. İki lider da yapan açıklamalarla genel merkezden ayrılırken, YETERLİ Parti Sözcüsü Kürşat Kuvvetli Akşener’in yeni bir teklifte bulunduğunu açıkladı. Kuvvetli, “Akşener, liderlerimizin seçilecek 13’üncü Cumhurbaşkanı’nın iki Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmaları konusunda tekliflerini iletmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’na aktaracaktır. Müzakere süreci devam edecektir.” dedi.

“TOPLANTIYA KATILMA KARARI ALDI”

Gelişmelerin akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Akşener’in bugün saat 14.00’te yapılması planlanan fakat görüşmeler nedeniyle 16.00’ya ertelenen toplantıya katılacağı açıklandı. Şiddetli, “Az evvel yaptığımız açıklama; Sayın Genel Liderimiz milletimizin iradesi ve isteği doğrultusunda, başından beri verdiği çabanın bir gereği bir teklif getirdiğini tabir etmiştim. İki pahalı büyükşehir belediye liderimizin icracı, yetkili Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmaları konusunda… Az evvel Sayın Genel Liderimiz da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir görüşme gerçekleştirdiler. Şu an prestijiyle Genel Liderimiz, birazdan Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşecek Millet İttifakı toplantısına katılma kararı almıştır.” sözlerini kullandı.

AKŞENER, KARAMOLLAOĞLU TARAFINDAN KARŞILANDI

Akşener saat 15.50’de toplantının gerçekleştirileceği Saadet Partisi Genel Merkezi’ne geldi. Kapıda Saadet başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından karşılanan Akşener, alkışlar ve sloganlar eşliğinde toplantıya katılmak üzere binaya girdi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.