“Meydan okuyorum” diyen TİP Genel Başkanı Erbaş iktidara seslendi: Kendinize güveniyorsanız 15 Mayıs’ta uçuşları iptal edin!
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • “Meydan okuyorum” diyen TİP Genel Başkanı Erbaş iktidara seslendi: Kendinize güveniyorsanız 15 Mayıs’ta uçuşları iptal edin!

“Meydan okuyorum” diyen TİP Genel Başkanı Erbaş iktidara seslendi: Kendinize güveniyorsanız 15 Mayıs’ta uçuşları iptal edin!

ABONE OL
14/03/2023 00:24
“Meydan okuyorum” diyen TİP Genel Başkanı Erbaş iktidara seslendi: Kendinize güveniyorsanız 15 Mayıs’ta uçuşları iptal edin!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. TİP önderi Baş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde tarihinin en büyük hezimetini alacağını savundu.

“15 MAYIS UÇUŞLARI İPTAL EDELİM”

Ahbap Derneği’ne çadır satıldığının ortaya çıkmasıyla yansıların odağı haline gelen Kızılay Lideri Kerem Kınık’a seslenen Erkan Baş, seçimlerden sonrasını işaret etti. 15 Mayıs günü yurt dışı uçuşlarının iptal edilmesi daveti yapan Erkan Baş, “Sizin programınızda meydan okuyorum; 20 yıldır ölesiye dövüştüğüm bir iktidar var. Bir gün yurt dışına çıkmayı düşünmedim. Bak Kerem Kınık, 15 Mayıs sabahı kaçma kardeşim. Uyanık olanlar kaçacaklar. Madem güveniyorsunuz kendinize, 15 Mayıs’ta uçuşları iptal edelim. Biz buradayız.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ BİR ANA MUHALEFETE GEREKSİNİMİ VAR”

Erkan Baş, şunları söyledi: “Türkiye’nin önümüzdeki devirde güçlü bir ana muhalefete gereksinimi var. AK Parti’de iktidar nimetleri iştiraki var. Muhakkak bir mühlet içerisinde yok olacağını düşünüyorum. Son vakitlerde hezimetleri yaşamış partilerle yan yana geliyor. Attan düşmüş üzere. TİP herhalde en erken önümüzdeki seçimlerde muhalefetin ortak paydada birleşmesini söyleyen parti. Haftalarca hiç durmadan vatandaşla toplantı yaptık. Argümanımız, Türkiye’yi 20 yıldır dünyanın tahminen de en makûs iktidarlardan birisi yönetiyor.

“ÇOK KRİTİK KUSURLAR YAPTIK”

Çok kritik kusurlar yaptık. 2018’de ‘ilk cinste çok aday çıksın, iş ikinci cinse kalır, en fazla kim alırsa ona oy veririz’ dendi. Dışarıdan baktığımızda çok mantıklı gözüktü. Kaygı ikinci çeşide kalmak. Muhalefetteki başka adaylardan fazla oy alırsanız kalırsınız. Muhalefet adayları birbirleriyle rekabet ettiler, Tayyip Erdoğan birinci tıpta aldı. Biz başından bu yana bu seçimin mümkün olduğunca muhalefetin tek adayla birleştiği dedik. Bunun dışındaki her türlü eğilim bana yanlış geliyor. Benim için geçen seçim akşamı Muharrem İnce defteri kapanmıştır. ‘O akşam benden talimat bekleyin’ deyip seçim stratejisi geliştirip o akşam kaybolursanız, size güvenmezler.

“SİYASETÇİLER KORKAK DAVRANIYOR”

Sokakta Kürtler ve Türkler de daha fazla bir ortada yaşama isteği var. Alevi Sünni probleminde birebir şeyi görüyorum. Toplumsal cinsiyet konusu da değişti. Siyasetçiler korkak davranıyor. Ben Kemal Bey’in yürekli olması gerektiğini düşünüyorum. Şişe boğazı üzere bir yerdeyiz. Buradan çıkacağız. Tayyip Erdoğan tarihin en ağır mağlubiyetini yaşayacak. Zira korkan beşerler mührü eline alınca gerekeni yapacak.

“İKTİDAR ZAYIF OLDUĞU İÇİN BASKIYI ARTIRIYOR”

İktidar o denli baskı ortamı oluşturdu ki, bu bir dehşet yaratıyor. İktidar zayıf olduğu için baskıyı artırıyor. Adım kadar eminim, iktidar şu anda azınlıktır bu ülkede. TİP onların oyuna değer veriyor. Türkiye’nin 87 bölgenin hepsinde seçime girmeyeceğiz. Nitekim verdikleri oya parlamentoda mana katabildiğimiz yerlerde seçime gireceğiz. Bizim amacımız parlamentoda yalnızca TİP’i büyütmek değil. Evvel memleketin çıkarı. Cumhur İttifakı’nın oyunu azaltmak için nerede seçime girmem gerekiyorsa orada gireceğim. Şayet muhalefet çok büyük kusur yapmazsa, bu meszele açık farkla bitecek.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.