MHK Başkanı Lale Orta, G.Saray maçının özetine görüntü ekletti mi? Canlı yayında cevap verdi
  • Haber Yeli
  • Spor
  • MHK Başkanı Lale Orta, G.Saray maçının özetine görüntü ekletti mi? Canlı yayında cevap verdi

MHK Başkanı Lale Orta, G.Saray maçının özetine görüntü ekletti mi? Canlı yayında cevap verdi

ABONE OL
21/03/2023 00:32
MHK Başkanı Lale Orta, G.Saray maçının özetine görüntü ekletti mi? Canlı yayında cevap verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHK Lideri Lale Orta’nın evvelce çalıştığı yayıncı kuruluşta yer alan Trio programındaki yorumculara müdahale ettiği ve VAR odasından aldığı imgeyi maç özetine koydurduğu tez edildi. Galatasaray-Kasımpaşa maçında Donk’un Zaniolo’ya müdahalesi için programda kırmızı kart yorumlarının yapılmasına sonlanan Orta’nın bir kanal yetkilisini arayarak düzeltme yapılmasını istediği öne sürüldü.

CANLI YAYINA KATILIP AÇIKLADI

MHK Lideri Lale Orta, TRT Spor’a bağlanıp hakkındaki savlara yanıt verdi. Orta, asla manipülasyon yapma maksadının olmadığını tabir etti.

İşte Lale Orta’nın açıklamaları:

“Öncelikle ben kamuoyunu bu kadar meşgul ettiğim için özür diliyorum. Gündemin en önüne oturmak hiç istemedim.

“KİMSEYE BASKI YAPMADIM”

Hiçbir halde, hiç kimseye ben kimseye baskı yapmadım. Üretimde yok bu esasen. Bağlantıdan yanayım, neden bu türlü bir mevzu ortaya çıktı bilmiyorum.

“AYAĞA TEMAS OLMADIĞINI ÖĞRENDİM”

Donk konumunda sorun şuydu; konumu seyrettiğimde kramponun tendona bastığı ve net bir kırmızı olması gerektiği söylendi. Hakemlerimden bu türlü bir şeyin olmadığını zira ayağa temas olmadığını öğrendim. Gösterilen imgede basılmış üzere yorumlanıyordu. Öteki açıdan bir manzara olduğu için gerçek olanın kamuoyu tarafından bilinmesini istedim.

“MANİPÜLASYON YAPMADIM”

Ne Galatasaray’a ne de Kasımpaşa’ya manipülasyon yaptığımı kabul etmiyorum. Ben gösterilmeyen durumu, göstermek istedim. Bir programa baskı yapmadım. Bana yakışmaz. Herkes için adalet istiyorum.

“KAMUOYU İLE PAYLAŞILMASINI İSTEDİM”

Uzak bir imajdan kırmızı kart olması gerektiği yorumlanıyordu. Öbür bir açıdan manzara fark edince, bunun kamuoyu ile paylaşılmasını ve herkes tarafından gerçeğin bilinmesini istedim. Hiçbir kulübe manipülasyonum olamaz.

“BÖYLE BİR ŞEYİ FARK ETTİM”

Böyle bir şeyin farklı bir manzarasını fark ettiğimde gerçeğin bilinmesini istedim.

“ADALET İÇİN YEMİN ETTİM”

Ben adalet için yemin ettim ve bunun her vakit ardında olmak zorundayım. Kimseye ne yakınız ne uzağız.

“BAŞKAN OLARAK YETKİM VAR”

VAR’dan istediğim konumlara istediğim üzere bakarım. Tendona basıldığı söyleniyorsa ve bunu gösteren bir manzara varsa bu kullanılmalı. Manzara sızdırma diye bir şey yok. Ben bilinmeyen bir şey almıyorum ki.

“BÜTÜN İMGELER BENİM KULLANIMIMDA”

Bütün manzaralar her yerde benim kullanımımda. MHK Lideri’nin bir konuma nereden ulaştığının kıymeti yoktur. Bunu yerden isteme ve alma hakkım var. Bu türlü bir pürüz olan bir şey yok. İstediğim konumu her yerden isteyip telefonuma getirtme hakkım var.

“HAK EDEN ŞAMPİYON OLSUN”

Hakemlik kurumumuzun huzur ve inanç ortamına gereksinimi olduğunu söylemiştim. Bu yıl hak edenin şampiyon olacağı ve hakemlerin tesirinin olmayacağı başarılı bir performansla bitmesini diliyorum.

“ALGORİTMADA YENİLİKLER YAPTIK”

Algoritma devam ediyor. Hakem atamalarına yenilik getirdik. Bu, Avrupa’da da bizden başlayan bir uygulama. Birçok kriter ekledik. Belirli hafta ceza alan hakemler bir alt klasmandan başlayacak. Atamalarda hakemlerin aldığı puanlar, imtihanlardaki muvaffakiyetleri hepsi bedellendiriliyor.

“YAYINCI KURULUŞTAN GELEN MANZARA ZATİ BUNLAR”

Bütün hakemlerimizi takip ediyoruz, maç izleme takımımız var ve kıymetli durumları kesip gönderiyor ve hepsi tahlil ediliyor. Aslında beIN Sports’tan gelen imgeler. Ben her hafta bütün kıymetli konumları inceleyip gözlemci raporlarına da bakarak değerlendiriyorum.

“ÜLKEMİZ İÇİN KIYMETLİ OLAY”

Avrupa’da olduğum seminerde hakem otoriteleri beni tebrik etti, Merkez Hakem Şurası’nda birinci sefer birisi misyon alıyor ve bu ülkemiz için kıymetli bir olay.

“TEK BAYAN LİDER OLARAK HERKES ALKIŞLADI”

Bu mevzuyu duyduğum vakit Bükreş’teydim. UEFA’nın Merkez Hakem Konseyi Liderleri semineri vardı. Hatta UEFA’nın Hakem Heyeti Lideri, katılan bütün ülkelerin MHK Liderlerine benden övgüyle kelam etti ve Avrupa’nın tek bayan MHK Lideri dedi. Tüm herkes alkışladı.

“BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIM”

Güçlü ve başarılı olmak zorundayım, muvaffakiyet olmak için de elimden geleni yapacağım. “Adaleti ve şeffaflığı getirmek istiyoruz

“ÇOK SIKINTI BİR DURUMDA GELDİM”

Çok güç bir görevdeyim ve çok güç bir vakitte geldim lakin başarılı olmak için tüm grubumla bir arada çok çalışıyoruz. Adaleti, şeffaflığı getirmek istiyoruz. Başlarda soru işareti bırakmak istemiyoruz, çok netiz.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.