MHP’li Semih Yalçın: Milletvekilliği aday adaylığı başvurularında olağan dışı hareketler gözlemledik
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • MHP’li Semih Yalçın: Milletvekilliği aday adaylığı başvurularında olağan dışı hareketler gözlemledik

MHP’li Semih Yalçın: Milletvekilliği aday adaylığı başvurularında olağan dışı hareketler gözlemledik

ABONE OL
22/03/2023 16:28
MHP’li Semih Yalçın: Milletvekilliği aday adaylığı başvurularında olağan dışı hareketler gözlemledik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mhp Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri için internet üzerinden yapılan milletvekili aday adaylığı müracaatlarında olağan dışı hareketler gözlemlendiğini belirtti. Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, seçimler münasebetiyle MHP bünyesinde oluşturulan Milletvekili Adayı Kıymetlendirme ve Tespit Kurulu’nun çalışmalarına başladığını ve aday adaylığı müracaatlarının büyük bir titizlikle incelemeye alındığını belirtti.

ŞAHSEN MÜRACAAT SAYISI: 4 BİN 693

Milletvekili aday adaylığı için partiye müracaat edenler ortasından istenen dokümanları sunan ve gerekli kaideleri haiz olan 1894 kişinin müracaatlarının kabul edildiğini aktaran Yalçın, internet üzerinden ve şahsen MHP Genel Merkezi’ne gelerek şahsen başvuran kişi sayısının 4 bin 693 olduğu bilgisini paylaştı.

“MÜRACAATLARIN DEĞERLİ BİR KISMININ TAMAMLANMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR”

Sadece internet üzerinden başvuranların sayısının ise 2 bin 804 olduğunu bildiren Yalçın, şunları kaydetti; “İlgili kurulca yapılan incelemelerde, milletvekili aday adaylığı için bilhassa internet üzerinden yapılan müracaatların değerli bir kısmının tamamlanmadığı görülmüştür.

FETÖ VE PKK İDDİASI

İncelemeler sırasında, partimize dönük müracaat trafiğinde olağan dışı hareketler gözlemlenmiş, çok sayıda aday adaylığı teşebbüsünün FETÖ ve PKK iltisaklı ögeler tarafından yönlendirildiği tespit edilmiştir. Zillet ittifakı lehine mevki kazanmaya yönelik olduğu düşünülen kelam konusu teşebbüsler, MHP’nin aday adayı listesine sızma teşebbüsü olarak değerlendirilmiştir. Milletvekili Adayı Kıymetlendirme ve Tespit Kurulu, çalışmalarını büyük bir dikkat ve hassasiyetle sürdürmekte olup partimizi ziyana uğratacak rastgele bir siyasi oyunun sahnelenmesine katiyen meydan verilmeyecektir.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.