Muharrem İnce’den Babacan’a sert yanıt: Bu tiplerle hukukum olmadı, olmayacak
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Muharrem İnce’den Babacan’a sert yanıt: Bu tiplerle hukukum olmadı, olmayacak

Muharrem İnce’den Babacan’a sert yanıt: Bu tiplerle hukukum olmadı, olmayacak

ABONE OL
10/03/2023 03:00
Muharrem İnce’den Babacan’a sert yanıt: Bu tiplerle hukukum olmadı, olmayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Habertürk canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Babacan, Memleket Partisi önderi Muharrem İnce’nin ittifaka katılması hakkında da konuştu.

“BİZİM BİR HUKUKUMUZ YOK”

Babacan, “Sayın Muharrem İnce’den görüşme talebi yok. Sistemin genişlemesi mutabakatla olur. 6 parti mutabık kalırsa 7 parti gelebilir. AB’de 27 ülke, 28’inin gelmesi için 27’inin evet demesi gerekir. 6’lı Masa’nın mutabakat sistemiyle çalıştı, onun için sağlam yürüdü. Cumhuriyet tarihinde bu türlü bir örnek yok. Birinci gün komitesi kurduk, arkadaşlara dedim ki, ‘Herşey üzerinde anlaşılmadıkça hiçbir şey üzerinde anlaşılmamıştır’. Bütün komitelerde uzlaştık. Bugüne kadar geldik çok şükür. Sistemli çalıştıktan sonra bir şey olmaz. Bakılır edilir, olağan ki bu husus daha çok herhalde sayın İnce’nin daha evvel gelmiş olduğu parti vardır. Onların eski hukuku var. Bizim evvelce de bir hukukumuz yok ki İnce ile biz ne diyelim. Evvel oralarda konuşulur, ondan sonra masaya geldiğinde biz kıymetlendiririz.”ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE’DEN BABACAN’A SERT YANIT

Muharrem İnce, Babacan’ın kelamlarına sert bir karşılık verdi. Toplumsal medya üzerinden paylaşım yapan İnce, “Sayın Ali Babacan’ın hakkımda söylediği ‘Bizim evvelce de bir hukukumuz yok ki Sayın İnce’yle’ kelamı, sonuna kadar yanlışsız. Benim ne geçmişte ne de bugün bu tiplerle bir hukukum olmadı, olmayacak.” dedi.

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.