Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek zehir zemberek sözlerle Memleket Partisi’nden istifa etti
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek zehir zemberek sözlerle Memleket Partisi’nden istifa etti

Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek zehir zemberek sözlerle Memleket Partisi’nden istifa etti

ABONE OL
14/03/2023 00:20
Muharrem İnce’nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek zehir zemberek sözlerle Memleket Partisi’nden istifa etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi eski Genel Disiplin Şurası Lideri ve Muharrem İnce‘nin avukatı Mustafa Kemal Çiçek partisinden istifa ettiğini açıkladı. Twitter hesabından paylaştığı istifa açıklamasında zehir zemberek tabirler kullanan Çiçek, Genel Lider Muharrem İnce ve partisine sert sözlerle yüklendi.

“DEPREM BÖLGESİNE SİYASİ GÖSTERİ YAPMAK İSMİNE IŞIK SURATI İLE GİTTİLER”

Deprem bölgesine partisinin siyasi gösteri yapmak için ışık süratiyle gittiğini söyleyen Çiçek, şu sözleri kullandı: “Kurduğumuz partinin tüm milletimizi kucaklamak yerine, belirli bir kümenin vazgeçilmezi ülkemize emperyal güçler tarafından dikte ettirilen İstanbul Kontratı dahil,YCHP ve şürekaları tarafından sahip çıkılan her şeyi üst yönetimce benimsenmesi; zelzele bölgesine siyasi gösteri yapmak ismine ışık suratı ile giderek, ayakta bir cami kalmamasına karşın, binlerce vatandaşımızın son vecibelerinin ifası için din vazifelilerinin tüm ülkeden bölgeye gittiği ortadayken; burada neden sela veriliyor buraya neden imam gönderiliyor, devlet yok, çorba yok diyerek; toplumsal barışa tecavüz eden açıklamalara devam edilmiştir.

“DEVLET DE ORDU DA ORADAYDI”

Memleket Partisi‘ne yargı kararı ile dönmeme karşın, ülkesini, milletini, bayrağını seven, zelzele bölgesinde en çok yıkıma uğrayan Hatay’da, ikinci günden itibaren günlerce bulunan birisi olarak devletin de, milletin de, ordunun da orada olduğunu şahsen bilmem noktasında; somut gerçeklerin üstünü örterek, birilerine yaranarak ve bu biçimde siyasi bir ikbal peşinde olmamın olanaksız olması nedeniyle, kabullenmemin mümkün olmadığı bu muhalif tabirleri de elimdeki imkanlar ile sert bir biçimde eleştirdim.

“ESAS OLAN GENEL LİDERİN MENFAATLERİ OLACAK”

İlerleyen süreçte temel olan Genel Liderin kendi ikbali, menfaatleri olacaktır. Bulunduğum periyot içerisinde, Memleket Partisi’nin tek adamını herhalde birkaç cümle ile özetlemek gerekirse, hakikat şeyleri söyleyen yanlış insan ve kendisinin düşmanının tekrar kendisi olduğudur.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.