Müzisyen Mehmet Dudarık’ı acımasızca döven sanığa 13,5 yıl hapis talebi
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Müzisyen Mehmet Dudarık’ı acımasızca döven sanığa 13,5 yıl hapis talebi

Müzisyen Mehmet Dudarık’ı acımasızca döven sanığa 13,5 yıl hapis talebi

ABONE OL
16/03/2023 12:24
Müzisyen Mehmet Dudarık’ı acımasızca döven sanığa 13,5 yıl hapis talebi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara‘nın Çankaya ilçesindeki cümbüş yerinde, geçen yıl 14 Aralık’ta konser veren, rock müzik kümesi ‘Pizz’in davulcusu Mehmet Dudarık, tanımadığı bir bireyle “ayak basma” gerekçesiyle tartıştı. Tartışmanın kısa müddette hengameye dönüştüğü olayda genç müzisyen öldüresiye dövüldü.

DEFALARCA YUMRUKLANDI

Mehmet Dudarık, verdiği konserin akabinde sahneden inerek, izleyiciler ortasında bulunan çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz (38) ile dans etmeye başladı. Bu sırada Bilge Kaan Korkmaz, kalabalık ortasında kız arkadaşının ayağına bastığı gerekçesiyle Dudarık’a reaksiyon gösterdi. Kısa periyodik gerginliğin akabinde Dudarık, dışarı çıktı. Dudarık, cümbüş yerinin önünde telefonla konuşurken dışarı çıkan Bilge Kaan Korkmaz’ın yumruklu saldırısına uğradı. Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Dudarık, yerde de tekraren yumruklandı. Ağır yaralanan Dudarık, hastaneye kaldırıldı. Oğuzhan Oğuz’u da darbeden Bilge Kaan Korkmaz, gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

ÖZÜR DİLEMİŞ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlanarak, Bilge Kaan Korkmaz hakkında Dudarık ve Oğuz’a karşı aksiyonları nedeniyle ‘kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak formda taammüden yaralama’ kabahatinden 13 yıl 6 aya kadar mahpus talebiyle dava açıldı.

İDDİANAMEDE

Mehmet Dudarık tarafından sanığın arkadaşlarından birisinin ayağına basılması nedeniyle tartışma çıktığı belirtildi. Tartışma sırasında Dudarık ve çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz’un, Korkmaz ve arkadaşından özür dilediği lakin ayağına basılan bayanın ısrarla reaksiyon göstermeye devam ettiği aktarıldı. Korkmaz’ın evvel Oğuzhan Oğuz’un yüzüne sonra da dışarıda bekleyen Dudarık’a yumruk attığı, yere düştükten sonra da 4 defa daha yumrukladığı belirtildi. Dudarık’ın 2’nci derece hayati tehlike geçirdiği aktarıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Mehmet Dudarık

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.