Restoranda olay çıkaran oyuncu Ayşegül Çınar hem hapis hem de para cezasına çarptırıldı
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Restoranda olay çıkaran oyuncu Ayşegül Çınar hem hapis hem de para cezasına çarptırıldı

Restoranda olay çıkaran oyuncu Ayşegül Çınar hem hapis hem de para cezasına çarptırıldı

ABONE OL
09/03/2023 18:12
Restoranda olay çıkaran oyuncu Ayşegül Çınar hem hapis hem de para cezasına çarptırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yasak Elma dizisindeki rolüyle tanınan genç oyuncu Ayşegül Çınar, gittiği bir restoran yüksek sesle konuştuğu için güvenlik vazifelileri tarafından dışarı çıkarılmak istenince olay çıkarmıştı. Şikayet üzerine olay yerine gelen polis ve bekçilere saldırdıkları argüman edilen Çınar ve sevgilisi Furkan Çalıkoğlu, davalık olmuştu. İkilinin yargılandıkları davada karar çıktı. Sanık Ayşegül Çınar, ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ cürmünden 6 ay 22 gün mahpus cezası ve ‘Görevli memura hakaret’ hatasından ise 10 bin 600 lira isimli para cezasına çarptırıldı. Furkan Çalıkoğlu ise altı farklı cürümden toplam 8 yıl 7 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

HEM MAHPUS HEM PARA CEZASI

İstanbul 52. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklar Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu katılmadı. Avukatları müvekkilleri ismine son savunmaları yaptı. Mahkeme, sanık Ayşegül Çınar hakkında, ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ kabahatinden 6 ay 22 gün mahpus cezası vererek bu cezanın ertelenmesine hükmetti. Çınar, ‘Görevli memura hakaret’ kabahatinden ise 10 bin 600 TL isimli para cezası verdi.

6 FARKLI HATADAN CEZA ALDI

Sanık Furkan Çolakoğlu ise ‘Görevi yaptırmamak için direnme’ cürmünden 9 ay mahpus, ‘Görevli memura hakaret’ hatasından 1 yıl 9 ay, ‘Silahla tehdit’ cürmünden 4 yıl 6 ay, ‘Hakaret’ hatasından 5 ay 7 gün mahpus, ‘Mala ziyan verme’ kabahatinden 8 ay mahpus, ‘Nitelikli yaralama’ hatasından ise 6 ay mahpus cezası olmak üzere toplam 8 yıl 7 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

İDDİANAME

İddianamede, restoranda yemek yiyip alkol alan şüphelilerden Furkan Çalıkoğlu’nun telefonla konuşurken yüksek sesle karşıdaki bireye hakaret ve tehdit ettiği, öbür müşterilerin de bu durumdan rahatsız olduğu belirtiliyor. Özel güvenlik vazifelilerinin, Furkan Çalıkoğlu’na rahatsızlık verdiği için dışarı çıkması gerektiğini söylemesinin akabinde, arbede yaşandığı anlatılıyor. İddianamede, kuşkulu Ayşegül Çınar hakkında ‘Görevli Memura Hakaret’, ‘Görevi Yaptırmamak için Direnme’ kabahatlerinden 1 yıl 10 aydan 6 yıla kadar mahpus isteniyor. Olay sonrasında çıkarıldığı mahkemece 30 Haziran’da tutuklanan Furkan Çalıkoğlu hakkında ise ‘Görevli memura hakaret’, ‘Silahla tehdit’, ‘Görevi yaptırmamak için direnme’, ‘Mala ziyan verme’, ‘Silahla yaralama’ cürümlerinden toplam 5 yıl 9 aydan 22 yıl 1 aya kadar mahpus talep ediliyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.