Şarjı bir haftaya kadar gidiyor! Deprem korkusu, tuşlu telefonların satışını artırdı
  • Haber Yeli
  • Ekonomi
  • Şarjı bir haftaya kadar gidiyor! Deprem korkusu, tuşlu telefonların satışını artırdı

Şarjı bir haftaya kadar gidiyor! Deprem korkusu, tuşlu telefonların satışını artırdı

ABONE OL
11/03/2023 12:24
Şarjı bir haftaya kadar gidiyor! Deprem korkusu, tuşlu telefonların satışını artırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Depremde enkaz altına kalan vatandaşların da acil yardım servisleri ile bağlantılarının telefonların şarjlarının kısa müddette bitmesi nedeniyle kesilmesi üzere sıkıntılar vatandaşları şarjı daha uzun giden cep telefonlarına yönlendirdi.

“SATIŞLAR ÖNEMLİ MANADA ARTTI”

Karabük‘te cep telefonu satışı, tamiri ve teknik servisi hizmeti veren Tolga Ergül, tuşlu telefon satışlarında artış olduğunu belirtti. Ergül, “Yakın vakitte telefon satışları arttı, bilhassa tuşlu telefonlardaki satışlar önemli manada arttı. Bunun sebebi de zelzele bölgesinde insanların telefonlarını göçük altında unutmaları, kaybetmeleri, ekranlarının kırılmaları ya da şarj konusunda önemli problemler yaşamaları oldu. Beşerler genelde tuşlu telefon istiyor, şarjları daha uzun gittiği için. Kırıldığında yedek modülü konusunda daha çabuk modül gereksinimi karşılandığı, tamiri daha çabuk olduğu için şu anda genelde tuşlu telefonlar satıyoruz” dedi.

“ŞARJI BİR HAFTAYA KADAR GİDEBİLİYOR”

En kaliteli akıllı telefonun şarjının hiç ellenmediği taktirde en fazla 2 gün gittiğini aktaran Ergül, “Akılı telefonlar 4G, 5G dayanağı aldığı ve internete daima bağlı kaldığı için şarjları bir günde bitiyor. Hiç oynamasanız, çok kaliteli bir telefonun 1.5-2 gün şarjı gidiyor lakin tuşlu telefonlarda ellemediğinizde ve kurcalamadığınızda internet takviyesi olmadığından 3, 4, 5 gün ve hatta bir hafta gittiği görülüyor. İkinci el ve sıfırlarına nazaran değişiklik gösterebiliyor fakat ortalama 400 ila 600 TL ortasında sıfırlarının fiyatları var. İkinci ellerinde 150-300 TL ortasında satışları mevcut” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.