Seçim gündemi ısınıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı Masa’ya zehir zemberek sözler
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Seçim gündemi ısınıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı Masa’ya zehir zemberek sözler

Seçim gündemi ısınıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı Masa’ya zehir zemberek sözler

ABONE OL
11/03/2023 15:12
Seçim gündemi ısınıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı Masa’ya zehir zemberek sözler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Vilayet Liderleri toplantısına görüntü konferans ile katıldı. Gündemdeki bahislere ait değerlendirmelerde bulunan Erdoğan’ın amacında, 6’lı Masa önderleri vardı.

“PAZARLIK ÜZERİNE HEYETİ YAPI”

Önümüzdeki seçimleri işaret eden Cumhurbaşkanı, “14 Mayıs destanını, bir müddettir bir arada yol yürüdüğümüz, ortamıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız. Her seçim değerlidir, son zelzele afetinin açtığı kayıplar, 14 Mayıs seçimini farklı bir yere taşımıştır. Bu durumu karşımızdaki derme çatma ittifaka bakarak da anlayabiliriz. Gerçi artık karşımızda bir ittifak değil, eski Türkiye’de olduğu üzere pazarlık üzerine heyeti bir koalisyon yapısı vardır. Artık 8’li mi 10’lu mu olduğu aşikâr olmayan masa.” dedi.

“BUNLARIN GÜNDEMİNDE MAKAM VE MEVKİ PAYLAŞIMI VAR”

Erdoğan konuşmasının devamında, “Bu koalisyonun gündeminde zelzele yaralarının sarılması muhtaçlığı yok. Bunların gündeminde yalnızca siyasi ihtiras, makam ve mevki paylaşımı var. Ülkenin kaynaklarının nasıl yağmalanacağı hesabı var. Ulusal birlik ve beraberliği bozma niyeti var. Ağır maliyetleri olan eski Türkiye’yi geri getirme uğraşı var. O denli bir arbede ki içinde tehditten rüşvete hakaretten şantaja aba altından değil alenen sopa göstermekten sürüden ayrılanları linç ettirmeye kadar her türlü rezillik var. 32 kısım tekmili birden ne sinema, ne televizyon dizilerinde bulursunuz. Ülke olarak bunların Bizansvari taht hengameleri aylarca günlerce seyrettik. Türkiye Türk demokrasisi milletimiz bu türlü bir acıklı tabloyu asla hak etmiyor.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Milletimize karşı sorumluluğumuzun temeli olarak bu içi karmaşık, formu bozuk koalisyonun insafına terk edemeyiz. Cumhuriyetimizin birinci asrındaki kayıpları geride bırakarak hızlandığımız periyotta bu türlü bir faciaya müsaade veremeyiz. Kadınlarımızla ve gençlerimizle paylaştığımız umutların birlikte geliştirdiğimiz vizyonun bir avuç muhteris yüzünden elimizden kayıp gitmesine göz yumamayız. Türkiye’nin ışığını söndürmek, nefesini kesmek, dizlerinin bağını çözmek için ellerini ovuşturarak bekleyenlere zafer çığlıkları attıramayız.

“DAHA FAZLA GÖNÜL KAZANACAĞIZ”

Bunun için her seçimde çalıştığımızdan daha çok çalışacağız. Bunun için her seçimde ulaştığımızdan daha çok beşere ulaşacağız. Daha fazla gönül kazanacağız. Aksi takdirde ülkenin ve milletin yaşayacağı büyük facianın vebali altında kalırız.

“DEPREMİN KIRKI ÇIKMADAN ADAY KUTLAMASI YAPANLAR OLMAYACAĞIZ”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.