Seçimler yaklaşırken Muharrem İnce’den CHP ve İYİ Parti’ye çağrı: Gelin ittifak yapalım
  • Haber Yeli
  • Gündem
  • Seçimler yaklaşırken Muharrem İnce’den CHP ve İYİ Parti’ye çağrı: Gelin ittifak yapalım

Seçimler yaklaşırken Muharrem İnce’den CHP ve İYİ Parti’ye çağrı: Gelin ittifak yapalım

ABONE OL
22/03/2023 00:32
Seçimler yaklaşırken Muharrem İnce’den CHP ve İYİ Parti’ye çağrı: Gelin ittifak yapalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüksek Seçim Şurası’na (YSK), Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devir Milletvekili Seçimi’nde cumhurbaşkanlığı adaylığı için müracaat yapan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce katıldığı televizyon programında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

“YORGUN BİR ERDOĞAN VAR”

Türkiye’nin yönetilemediğini belirten İnce, “Sisi artık darbeci, Musi artık kent, BAE finansör değil, İsrail katil, çadır satmak ayıp değil. Ekşi sözlüğü kapatıyor. Neden? Hakaret var. Taksim’de cinayet işlendiğinde kapatıyor muyuz? TSK geç kalmış alana inmekte. Her gün açıklama yapıyor, geç kalmadık diye. Yorgun bir Erdoğan var. Bu Erdoğan gidecek de, pekala bu 6’lı Masa ile bu olur mu?Masa devrildi, kalktı. Mesela Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Ali Dibo’dan Adalet Bakanı olur mu?’ Sadullah Ergin’den bahsediyor. Sadullah Ergin artık nerede? DEVA Parti’den milletvekillerini belirleyecek komitesinin temsilcisi. Sayın Kılıçdaroğlu, Ali Babacan’ı Şanlı Divan’a gönderecekti, artık Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapıyor. Buradan nasıl bir umut çıkar, birisi anlatsın bana” diye konuştu.

“CHP, GÜZEL PARTİ VE MEMLEKET PARTİSİ İTTİFAK YAPALIM”

Yeni bir ittifak davetinde da bulunan Memleket Partisi başkanı İnce, “Mesela Türkiye’ye ittifak öneriyorum; CHP, ÂLÂ Parti, Memleket Partisi. Anayasa’nın birinci 4 hususunu tartışmaz, Türk bayrağını tartışmaz, tarikatları tartışmaz” tabirlerini kullandı.

“CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI ÇIKAR İTTİFAKIDIR”

İnce’nin açıklamalarının devamı şu formda; “HÜDAPAR’la ittifak kuruyor AK Parti. MHP de susuyor. Unsur yok zira. Cumhur İttifakı zira çıkar ittifakı. Millet İttifakı da bir çıkar ittifakı. 59 yaşındayım. 21 sene evvel milletvekili oldum. 1 Mart 2003 tezkeresinde oy kullandım. 15,5 milyon oy alıp, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 2. oldum. Ağrı’ya 3 sefer gittim. Hakkar-Şırnak ortasını 3 defa geçtim. Artvin’den Edirne’ye Türkiye’nin dört bir yerini karış karış dolaşıyorum. Erdemli’den Kaş’a kadar bütün Akdeniz kıyısını uzun kollu gömlekle dolaştım. Kısa kollu gömlek siyasetçiye yakışmaz. Babacan’ı Şanlı Divan’a göndereceksin, vazgeçmişin Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacaksın. Masayı yönetemediler, Türkiye’yi nasıl yönetecekler?

“ORTADA OLMAYACAK BİR DUA GÖRÜYORUM”

Bu iktidarı göndermek için bu muhalefeti de göndermek lazım. Türkiye bu hale muhalefet getirmedi, iktidar getirdi, buna itirazım yok. Olmayacak duaya amin demek istemiyorum. Ortada olmayacak bir dua görüyorum; siyasette algı yoluyla, siyasi mühendislikle bu işler yürümez. Salon adamları ile salon adamları. Ben sokak siyasetçisiyim. Dokunurum insanlara. Nişantaşı’nda kafeleri de bilirim, sanayi sitelerini de bilirim. Muhalefet yüzde 60’la kazanacakmış, ben çıkıntı oluyormuşum! CHP’li Faik Öztrak, Ekmeleddin İhsanoğlu aday olduğu vakit ‘Yüzde 60’la kazanıyoruz’ demişti. Tıpkı kişi artık birebir lafları ediyor. Ben yalnızca CHP’nin adayıydım. Ekmeleddin İhsanoğlu 14 partinin adayıydı. Ben yalnızca CHP’den yüzde 30 fazla oy aldım. İstanbul mitingini keşke yapmasaydım, pişmanım. ‘Kazanıyor bu’ dendi, keşke o mitingi başladığımızda yapabilseydik.

“O BİLDİRİ İÇİN PİŞMANIM”

Mansur Yavaş bir kaybetti, bir daha kaybetti, kazandı. Kılıçdaroğlu 13 kez kaybetti, ben bir sefer kaybettim. Bir kez penaltı kaçırdım. O bildirisi ben açtım, pişman mısın, pişmanım. Ben diyeceğim ki, ‘seçim ikinci çeşide kaldı’. Kaybettiğimi bilmiyorum, kazandığımı bilmiyorum. CHP misyonunu yapmamış. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım. 12 bin 843 sandığa gözlemci koymamış CHP. Bu 4 milyon oy demek. Bu kadar sandığa gözlemci koymazsanız. YSK’nın bu dokümanı ortada iken bana daha seçim gecesini sormak. Beni satmışlar resmen satmışlar! Binim kusurum partime güvenmekti. Ben o gençlik, bayan kolları, ilçe başkanlıkları canım ciğerdi. Üstte operasyon yapan bu sistemi göçertti. Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu neredeydi? Herkes bana soruyor. Beni o akşam hançerlediler.

“CHP’LİLERE ‘SİZE ZEYTİN KOLU UZATAYIM’ DEDİM”

Siyaset uzlaşma işidir. Cumhurbaşkanı adayı olduğumda Erdoğan’ı, Akşener’i, Demirtaş’ı, Karamollaoğlu’nu ziyaret ettim. Troller Erdoğan’la o gün çekilmiş fotoğrafı bugün çekilmiş üzere yayınlıyorlar. İstanbul vilayet liderimizi birisi arıyor. Kemal Bey’in düzgün dostu. Genel liderinizle görüşmek istiyorum demiş, olur dedim. Buyrun benimle görüşmek istiyormuşsunuz dedim. Çok üzülüyorum sizi buluşturayım dedi. Olur dedim, ortadan 2 ay geçti. 2 kişi ofisime geldi. Bir uzlaşma yolu bulamaz mıyız dediler. Ben size zeytindalı uzatayım dedim. Şu trolleriniz var, üç kişi dedim. T’nin, E’nin, O’nun trolleri. Bu troller ikide bir de hakaret etmesinler dedim. CHP Genel Merkezi’nde birtakım beşerler oturuyor Muharrem İnce’yi kötülemek için. Yalnızca AK troller yok.

“AKŞENER CHP’Lİ TROLLERİN GAZABINA UĞRADI”

Ben AK Parti’den çok oy alıyorum. Kemal Beyefendi alamıyor, ben alıyorum. Onlar da beni görüyor. Bugün CHP’de uçakta bir milletvekille yanyana oturduk, kendisine de söyledim ‘ayıp oluyor’ dedim. Şayet oturup konuşacaksak, ben size zeytindalı uzatayım dedim. Şu ‘sarayın adamı, AK Parti destekliyor’ iftiralarını atmayın dedim. AK Parti’ye gerek yok; CHP kendi evlatlarını yemekte çok yetenekli esasen. Sayın Akşener masada ‘kazanacak aday istiyorum’ dedi, masadan kalktı. Tıpkı mahfiller Meral Akşener’e neler söylemediler. CHP Genel Merkezi’ndeki trollerin gazabına uğradı.”

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.