Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor
  • Haber Yeli
  • Spor
  • Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor

Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor

ABONE OL
05/03/2023 11:48
Seyhan’da spor okulları kaldığı yerden devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı sarsıntıların akabinde faaliyetlerine orta verilen Seyhan Belediyesi Spor Okulları, çalışmalarına kaldığı yerden başladı. Söğütlü Futbol Tesisindeki birinci idman ve maçta ter döken çocukların memnunluğu yüzlerine yansıdı.

Seyhan Belediye Lideri Akif Kemal Akay, Söğütlü Futbol Tesisinde hafta boyunca gerçekleştirilen futbol eğitimlerinin moral ve motivasyon odaklı olduğunu belirterek, “Depremlerin toplumda neden olduğu travmaların çocuklarımız üzerindeki olumsuz tesirini olabildiğince hafifletmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız afet nedeniyle bir müddettir orta verdiğimiz futbol okulu çalışmalarımıza kaldığımız yerden yine başladık. Söğütlü Futbol Tesisimizde değerli öğrencilerimizle birinci çalışmamızı gerçekleştirdik. Evlatlarımızı spor ile motive ediyor, onların zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı bireyler haline gelmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Sporun makus arkadaşlıklara ve alışkanlıkları karşı çok kıymetli bir öge olduğunun altını çizen Lider Akay, “Velilerimizin evlatlarını spora teşvik etmelerini rica ediyoruz. Zelzelenin neden olduğu travmaların atlatılmasında spor çok tesirli bir araç olacağına inanıyoruz. Bu güç günleri her vakit olduğu üzere birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşacağız” diye konuştu. – ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Kaynak: Haberler.com

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.